13.01.2021

Jõulukuuskede kokkukogumine Pirital lõpeb neljapäeval

Kuni neljapäeva, 14. jaanuari õhtuni saab Pirital vana jõulupuu tuua spetsiaalselt selleks paigaldatud konteinerisse.

“Veel kahel päeval – kolmapäeval ja neljapäeval saavad piritalased viia oma vana jõulukuuse või nulu spetsiaalselt selleks toodud konteinerisse, mis asuvad Pirital viies erinevas kohas. Reede hommikul viiakse konteinerid ära ning siis on elanikel võimalus vana jõulupuu ära anda jäätmejaama,” sõnas Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. 
Linnaosavanema sõnul on elanikud kasutanud võimalust viia oma töö ärateinud jõulupuu kodu lähedale konteinerisse rohkem kui varasematel aastatel ning juba esimese nädalaga said 20-kantmeetrised konteinerid puid täis. “Kõige rohkem on jõulupuid kogutud Padrikul, kus konteinerit on tühjendatud kaks korda,” nentis Liinat. 

Tuuakse ka majapidamisjäätmeid
Linnaosavanem märkis, et üldiselt on inimesed kinni pidanud nõudest tuua konteineritesse ainult vanu jõulupuid, kuid siiki on mõni sokutanud konteinerisse olmejäätmeid ning kuskede vahelt on leitud isegi üks madrats.  “See tähendab lisatööd, sest sel juhul tuleb konteineritesse kogutu saata vahesorteerimisse, kus puud muudest jäätmetest eraldatakse ja alles seejärel saab viia hakkpuidu tegemisse,” selgitas Liinat, miks ei tohi kuusekogumiskastidesse majapidamisjäätmeid tuua. 

Kogumiskohad
Kuuskede kogumiskonteinerid Pirital asuvad Võsa tee 26,Haljas tee ja Pähkli tee nurgal (Pähkli 2 vastas), Merivälja poe juures (Haaviku tee 16 / Kesktee 38 ees), Kõlviku tee ja Lepiku tee nurgal (Kõlviku tee 19 vastas) ningTeelehe tee, Hunditubaka tee ja Vabaõhukooli tee nurgal.
Vanu jõulukuuski võtavad biolagunevate aia- ja haljastujäätmetena vastu Pärnamäe, Rahumäe, Paljassaare ja Pääsküla jäätmejaam. Rohkem infot Tallinna jäätmekeskuse teenuste kohta www.prugi.ee.

Uudise rubriigid: