05.01.2018

Jõulupeod Tallinna Läänemere Lasteaias

2017 aasta jõulute tähistamine algas Tallinna Läänemere Lasteaias I sõimerühma (Jänes) peoga 13. detsembri hommikul.

I sõime e. jänkude rühma jõulud 13.12.2017.jpgSaal oli jõuluehteis, kuusk säras tuledes, lapsed laulsid ja tantsisid jõulupuu juures, kuni õpetajad Riina ja Piia said teada, et jõuluvana on jõudnud juba lasteaia õuele. Lapsed vaatasid aknast välja ja seal see jõulutaat lehvitaski neile vastu. Õpetaja abi Merike oli läinud jõuluvanale vastu ning õige pea kostus koputus uksele, taat astus tervitussõnadega uksest sisse ning et tal oli pikk tee selja taga, juhatas õpetaja Riina ta lahkelt istuma. Lapsed esinesid jõulutaadile laulude, tantsude ja luuletustega ning see oli taadile väga meeltmööda. Jõudiski kätte kingituste jagamise aeg ja keegi ei jäänud ilma,sest lapsed olid rõõmustanud jõuluvana oma toreda esinemisega ja õpetajad olid neid esinemiseks hästi ette valmistanud. Enne teele asumist tegi jõuluvana ka ise jala valgeks ja tantsis koos lastega, siis aidaa ning kohtumiseni järgmisel aastal!

II sõimerühma (Koer) ja III sõimerühma (Kass) jõulupeod toimusid 14. detsembri hommikul lasteaia saalis.

Sõimerühmade lapsed esinesid lauludega ,,Päkapikk”, ,,Viis väikest varblast”, ,,Tasa, tasa”; rütmilise liikumise kavadega ,,Lumi langeb” (linaga), ,,Jõuluhaldjad” (kellukestega), ,,Kelgutamine” ja ,,Tants päkapikuga”.

Lasteaia saalis pidasid pidu ja kohtusid jõuluvanaga 13. detsembri õhtupoolikul Liitrühma (Orav) ja II vanema rühma (Karu) lapsed, 14. detsembri õhtupoolikul I noorema rühma (Siil) ja II noorema rühma (Mäger) lapsed, samuti I kooliks valmistuva rühma (Põder) lapsed.

Nooremate rühmade laste esinemiskavas olid laulud ,,Päkapikk”, ,,Kuidas kõnnib päkapikk?”, ,,Jõuluõhtu” ja ,,Seisata ja kuulata” ning rütmiline liikumine ,,Kelgutamine”.

Liitrühma (Orav) ja II vanema rühma (Karu) lapsed laulsid laulu,Põtradest ja jõulutaadist” (mäng lastepillidel: kuljused ja kõlapulgad), mängisid laulumänge ,,Päkapikubeebi”, ,,Lõbusad päkapikud” (mäng lastepillidel: kellad), ,,Päkapikupolka” ja ,,Kui jõuluvana tuli” (ringis jõuluvana), poisid tantsisid tantsu ,,Kingituste pakkijad”.

I kooliks valmistuva rühma lapsed esinesid oma jõulupeol lauludega ,,Siis, kui käes on jõuluaeg”, ,,Jõulusoovimäng” (solistidega), ,,Jõulukellad” (solistid ja mäng trianglil), laulumängudega ,,Päkapikumäng” ja ,,Kui jõuluvana tuli” (ringis jõuluvana), tantsudega ,,Kuljuste helinal” ja ,,Inglite tants” (tüdrukud küünaldega).Saali jõulukujundus 2017 dets..jpg

I vanem rühm (Ilves), II vanem rühm (Karu) ja II kooliks valmistuv rühm (Kits) käisid jõuluid pidamas 19. detsembril Vanamõisa jõulumaal.

I keskmine rühm (Hunt) ja II keskmine rühm (Rebane) sõitsid 20. detsembril Kurtna jõulumaale jõule tähistama.