30.07.2019

Jõuluturu korraldaja on leitud

Täna kinnitas Kesklinna vanem riigihanke tulemused Tallinna Raekoja platsi jõuluturu korraldaja leidmiseks. Hanke võitis ainsa pakkujana osalenud senine korraldaja.

Pakkumistähtaeg suve hakul välja kuulutatud riigihankel, millega Kesklinna valitsus otsis järgnevaks kolmeks aastaks jõuluturu korraldajat Raekoja platsile, sai läbi 19. juulil. Tähtajaks saabus üks pakkumus, mille tegi 5+ Capital OÜ ja mille riigihanke komisjon tunnistas hanketingimustele vastavaks.

„Kevadel tehtud linna korruptsiooniraportist tulenes meile vajadus viia jõuluturu konkurss läbi riigihankena teenuse osutamise kontsessioonile. Nüüd on see tehtud ja võime tõdeda, et järgmise kolme aasta jooksul pakub teenust sama firma, kes teinud Tallinna jõuluturust Euroopa üha kuulsaima ja tunnustatuima. Loodan, et korraldaja pikaajaline kogemus ja ühtlasi ka avatus uutele ideedele lubab meie jõuluturul jätkuvalt olla atraktiivne nii tallinlaste kui turistide jaoks,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Pakkumushinnaks ühe perioodi eest (novembrist jaanuarini) kujunes 48 300,21 eurot. Riigihanke tulemusena sõlmitakse kolmeaastane kontsessioonileping, millega antakse osa Raekoja platsist jõuluturu korraldamiseks teenuse osutaja kasutusse. Korraldajal on lisaks igapäevasele kaubandustegevusele jõuluturul kohustus pakkuda ka nädalavahetuseti kultuuriprogrammi kooskõlastatuna Kesklinna valitsuse ja Tallinna raekojaga. Samuti peab korraldaja tagama jõuluturul turvalisuse ja koristusteenuse ning jõuluvana kohaloleku.

 

 

Uudise rubriigid: