19.11.2021

Juba varsti - kõigest kümne päeva pärast stardib Tallinna 2. kaasava eelarve rahvahääletus

Kõik Mustamäe linnaosa elanikud (vanuses alates 14 aastat) saavad hääletada meie oma Mustamäe inimeste poolt poolt välja käidud ideede ja projektide poolt, mis võiksid leida rahastust järgmise aasta kaasavast eelarvest.

Tallinna kaasava eelarve realiseerimiseks 2022. aastal on ette nähtud 1 miljon eurot, sellest Mustamäele - 130 872 eurot.

Sel sügisel toimunud ideekorje raames laekus üle terve Tallinna 389 ettepanekut, nendest ekspertkomisjoni sõela läbisid ja lähevad 29. novembril algavale rahvahääletusele 135 ideed. Mustamäel vastavalt ja 39 ja 15 ideed.

NB! Enamus projekte, mis ei pääse edasi rahvahääletusele, on kas juba ettevalmistamisel või planeerimisel või – mõnel üksikul juhul – ei ole ekspertkomisjoni hinnangul tehniliselt teostatavad.

Nagu juba sai mainitud, kokku läheb Mustamäel rahvahääletusele 15 projekti ning nende esitajate seas on nii tavalisi Mustamäe elanikke, kui olümpiavõitjaid, kes on esitanud oma ideid meie linnaosa avaliku ruumi ja sportimisvõimaluste parendamiseks.

Kuidas ja millal saate hääletada kaasava eelarve projektide poolt?
Praegu on käimas viimased ettevalmistused. Avalik hääletamine toimub internetis taotlen.ee vahendusel ning paberkandjal linnaosavalitsuse teeninduspunktides 29. novembrist kuni 12. detsembrini 2021.

Me kindlasti tuletame teile rahvahääletuse algust meelde ka siin samas Facebookis, sest kaasav eelarve on suurepärane võimalus mustamäelastel kujundada ja parendada meie kodulinnaosa, et see oleks veel ilusam, turvalisem ja hubasem.

Selle ja järgmise aasta kaasava eelarve projektidest rääkisime eile
Kanal2 saates "Siin Tallinn"- Saade on nüüd järelvaadatav internetis: https://www.youtube.com/watch?v=KFgknzjezGw  

Head vaatamist ja kaunist nädalavahetust!

Lauri Laats
Mustamäe linnaosa vanemUudise rubriigid: