19.11.2018

Jufereva-Skuratovski: seisame selle eest, et asfaldi tootmine samas kohas ei jätkuks

OÜ Verston Ehitus asfaldifirma juhtide sõnul kasutatakse alates 05.11.2018 masuudi asemel diiselkütust. Ettevõtte juhid lootsid kütteaine muutmisega olukorda normaliseerida, kuid Lasnamäe Linnaosa Valitsuse hinnangul ei ole praktikas see meede oodatut tulemusi andnud ning piirkonna elanikud jätkasid kurtma tugevale ebameeldivale lõhnale.

"Lasnamäe Linnaosa Valitsuse töötajad on käinud igapäevaselt Raadiku ja Mahtra elurajooni ümbruse õhu kvaliteeti hindamas ning seejuures tõdenud, et kütteaine vahetusega on muutunud ainult lõhna iseloom. Ebameeldiv lõhn häirib jätkuvalt Lasnamäe elanikke," ütles Lasnamäe linnaosavanem Maria Jufereva-Skuratovski.

Lähipäevil peaksid saabuma tulemused välisõhku väljutavate saasteainete kontsentratsioonide mõõtmistest nii varasema perioodi osas kui ka pärast kütteaine vahetust. Peale mõõtmistulemuste selgumist otsustab riigi Keskkonnainspektsioon oma edasised tegevused asfalditehase sulgemise võimalikkuse osas.

Sõltumata mõõtmistulemustest seisab Lasnamäe Linnaosa Valitsus selle eest, et  2019.a. kevadperioodil antud asukohas asfalditootmine ei jätkuks. „Praktika näitab, et kütusevahetus ei osutunud olla tulemuslik ning ebameeldiv lõhn häirib lasnamäelasi. Selline olukord on vastuvõetamatu. Oleme kindlal positsioonil, et ainukeseks lahenduseks on asfalttehase ümberpaigutamine teise kohta“, rõhutas Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva.

Kuna Väo karjääris on ka varasematel aastatel asfalti toodetud, siis ei osanud keegi projekti kooskõlastajatest  tänaseks kujunenud olukorda ette näha. Linna poolt andis Väo karjääris tegutsevale OÜ Verston Ehitus kuuluvale asfalditehasele kooskõlastuse Tallinna Keskkonnaamet. Lasnamäe Linnaosa Valitsus ei olnud kooskõlastajate hulka arvatud.

Asfalditehase suletakse hooajaliselt sõltuvalt ilmastikuoludest hiljemalt detsembri alguses.

Uudise rubriigid: