27.05.2017

Jüriöö pargis toimus Eesti kodu päeva tähistamine

Täna, 27. mail algusega kell 12.00 toimus Jüriöö pargis Eesti kodu päeva tähistamine. Kohapeal peeti kõnesid ja tseremoonia lõpus süüdati sümboolselt küünlad, mis moodustasid „Südame“ kuju.

Lasnamäe linnaosa vanema asetäitja Jaanus Riibe ütles Jüriöö pargis peetud kõnes, et kodu on meile kõigile väga oluline, mistõttu toetan ettepanekut lisada tulevikus see päev ametlikult  tähtpäevade kalendrisse. „Kodu päeva tähistamine ei ole ainult tagasivaade minevikku, vaid tuletab meile meelde ka neid, kes on äraelamiseks sunnitud välismaal tööl käima, kuid kelle mõtted või pere on siin. Peame väärtustama oma kodukohta ja igaüks saab palju ära teha selleks, et meie ümbruskond oleks korras ja siin valitseks rahu,“ rõhutas Riibe.

Eelmisel aastal tehti Eesti Vabariigi Valitsusele ettepanek lisada tähtpäevade kalendrisse Eesti kodu päev, mida võiks hakata tähistama igal aastal 23. mail.

Tseremoonia korraldati Lasnamäe Linnaosa Valitsus ja Murtud Rukkilille Ühingu koostöös. Üritusest võtsid osa ka Tallinna Laagna Gümnaasiumi ja Kuristiku Gümnaasiumi õpilased, kes olid varem kirjutanud samal teemal esseesid.