04.07.2018

Juurdeveo ja Türi tänav lähevad remonti

9. juulil algavad Juurdeveo tänava Pärnu maantee ja Türi tänava vahelise lõigu ja Türi tänava Juurdeveo tänava ja Saku tänava vahelise lõigu rekonstrueerimistööd. Ehitustööde lepinguline tähtaeg on käesoleva aasta 15. oktoober.

Tööde eesmärgiks on jalakäijatele ja jalgratturitele paremate ja ohutumate liikumisvõimaluste loomine, olemasolevate sõidu – ja kõnniteede rekonstrueerimine, tänavate liiklus- ja parkimiskorralduse korrastamine, sadevee parema ärajuhtimise tagamine ning haljastuse korrastamine.

Ehitustööde ajal on tänavad tavaliiklusele suletud. Kohalikele elanikele ja ettevõtetele tagatakse juurdepääs. Kindlustatakse olmejäätmete väljavedu. Palume järgida ajutisi liikluskorraldusvahendeid.

Rekonstrueerimistööde mahus rajatakse Juurdeveo tänavale asfaltkattega ühesuunaline sõidutee. Sõidutee servadesse tähistatakse jalgrattarajad. Jalgratastele hakkab tänaval kehtima kahesuunaline parempoolne liiklus. Juureveo tänava paarisnumbritega poolsele küljele tähistatakse sõiduteega paralleelsed parkimistaskud (27 kohta). Tänava mõlemale poolele rajatakse betoonkivikattega kõnniteed.

Liikluse rahustamiseks on ette nähtud Juurdeveo tänavale, Türi tn, Kauba tn ja Keava tn –le sõidutee tasapinnast ülespoole tõstetud ristmikud. Jalakäijate ülekäigurajad valgustatakse. Vaenägijate liikumise hõlbustamiseks paigaldatakse ülekäiguradadele braikivid.

Uus tänavavalgustuslahendus põhineb energiasäästlikul LED-tehnoloogial nii Juurdeveo kui ka Türi tänaval .
Lisaks korrastatakse ka muinsuskaitse aluse „Tallinn-Väike“ jaamahoone esine ala ning luuakse sõidukitele ja taksodele parkimisvõimalus.

Türi tänavale rajatakse kahesuunaline asfaltkattega sõidutee. Tänava paarisnumbritega poolsele küljele märgitakse sõidukite parkimiskohad (75 kohta). Paaritute numbritega majade poolsele küljele lisandub 11 parkimiskohta. Tänava mõlemale küljele on nähtud ette asfaltkattega kõnniteede ehitamine. Liikluse rahustamiseks rajatakse Türi tn 5 esisele künnis. Jalakäijate ülekäigurajad saavad erivalgustuse. Vaenägijate liikumise hõlbustamiseks paigaldatakse ülekäiguradadele braikivid.
Lisaks teetöödele rekonstrueeritakse Türi tn lõigus AS Tallinna Vesi finantseerimisel vee- ja kanalisatsioonitorustik.

Vabandame töödega kaasnevate ajutiste ebamugavuste pärast.

Uudise rubriigid: