30.11.2016

KADRISANDID

Laske kadrid tuppa tulla!

Männiku lasteaia Öökullide rühma lapsed käisid kadripäeval Kraavikrõlli lasteaias kadrit jooksmas. Kombekohaselt olid kadrisandid valgetes riietes. Kadriema kandis kaasas teki sisse mähitud kadrititte ja hoidis käes viljapeast vitsakest, millega pererahvast puudutades sooviti õnne, tervist, tarka meel pähe, häid sõnu suhu! Kadridel oli kaasas ka kepphobune, millega perelapsedki sõita said. Kadrilapsed esinesid laulude, tantsude, mõistatuste ja vanasõnadega. Koos perelastega mängiti "Taalrimängu", keriti lõngakera, tantsiti "Kaks sammu sissepoole" ja "Vares vaga linnukene". Eriti hoogu mindi võistlusmängudega "Tõmba paela" ja "Titerong". Koos oli tore lustida ja Männiku lasteaia kadrid ootavad järgmisel aastal Kraavikrõlli lapsi endale külla. Suured tänud pererahvale, et kadrid sisse lasite ning lapsi hea ja paremaga kostitasite.

Kolmapäeval, 23. novembril toimus Männiku lasteaias Kadripidu. Ilusates valgetes riietes Jaaniusside ja Oravate rühma lapsed sisenesid saali kadrilaulu lauldes. Pererahvas, Pähklite rühma lapsed, ootas suure põnevusega kadride esinemist. Kontserdi lõppedes hakati koos mängima ja tantsima. Ka kõige pisemad, Oravate lapsed, tegid kaasa lõngakera kerimises ning laulumängudes "Õunake" ja "Vares vaga linnukene". Tänutäheks lõbusa esinemise eest jagati kadridele ka kingitusi.

Kui hämardus, siis läks veel üks kadrisantide seltskond Männiku lasteaiast teele. Need olid Pähkilte rühma lapsed, keda oodati kahte peresse Nelgi tänaval. Teekond oli küllalti pikk ja kadride rongkäik tekitas vastutulijate seas rõõmsa elevuse. kohale jõudes esinesid kadrid laulude ja tantsudega. Kadriema küsis pererahvalt mõistatusi, soovis õnne ja tervist kodudesse. Kaasavõetud pillimees võttis viisi üles ja hoidis peol meeleolu üleval. Tublidele kadridele jagati tänutäheks õunu ja suure korviga komme. /muusikaõpetaja Leena Ojavee/