09.08.2017

Ka gümnasistid hakkavad saama tasuta koolilõunat

Tallinna linn kavatseb algavast 2017/18. õppeaastast lisaks põhikooliõpilastele tagada tasuta koolitoidu ka gümnaasiumiõpilastele.

2015. aasta algusest on riik toetanud gümnaasiumiõpilaste koolilõunat iga päev 78 sendiga, ülejäänud 56 senti koolitoidu maksumusest on pidanud gümnasistid ise tasuma. Põhikooliõpilased on tasuta koolitoitu saanud alates 2006. aastast. 

Tallinna abilinnapea Mihhail Kõlvart märkis, et koolitoit on nii sotsiaalne kui ka hariduslik samm, sest kui õpilastel on kõhud täis, saavad nad klassis põhilisele keskenduda. „Leidub palju noori, kellele koolitoit võib olla ainsaks soojaks söögikorraks päevas,“ nentis Kõlvart. „Lisaks kipuvad paljudel ka koolipäevad pikaks venima, sest koolitundidele järgneb kas trenn, muusikakool või mõni teine huviring – seetõttu on tervislik ja korralik koolitoit noorele organismile väga oluline.“ Ühtlasi osutas abilinnapea, et koolilõuna on noorte jaoks kindlasti tervislikum ning soodsam, kui snäkid või tühi kõht. 

Lisaks otsib Tallinn võimalusi juba selle aasta jooksul toetada Audentese spordigümnaasiumi õpilaste toitlustamist. „Spordigümnaasium on küll peamiselt riigi toetada, kuid seal õpib ka palju Tallinnast pärit noori. Me oleme huvitatud, et noorsportlastel oleks tulemuste saavutamiseks vajalikud tingimused. Tean ise, kui oluline on tõsiselt sporti tehes korralik toitumine,“ ütles Kõlvart.

2017. aastaks on linn kinnitanud põhikooli õpilastele tasuta toitlustamiseks 3,2 miljonit eurot, millele lisandus esimese lisaeelarvega veel 295 000 eurot gümnasistide toitlustamiseks.

Esimeseks poolaastaks eraldati põhikooliõpilaste toitlustamiseks 1,7 miljonit eurot ja gümnaasiumiõpilaste tasuta toitlustamiseks 2128 eurot. Tasuta koolilõunat saavad praegu taotleda gümnaasiumiõpilased vähekindlustatud peredest. 

Koolilõuna maksumuseks Tallinna munitsipaalkoolides on 1,34 eurot. Koolilõuna maksumusest ligikaudu 60% (78 senti) kaetakse riigi- ja 40% (56 senti) linnaeelarvest.

Uudise rubriigid: