17.05.2018

Ka prügi jätmine konteinerite kõrvale on karistatav

Pirital esineb igakuiselt probleeme jäätmete jätmisega nii metsatuka kui ka jäätmekonteinerite juurde.

„Meie piirkonna munitsipaalpolitsei ametnikud saavad peaaegu igapäevaselt tegeleda prügistajatega – kes jätab jäätmed metsa alla, kes hoopis konteinerite kõrvale. Osal inimestel on väärarusaam, et konteineri kõrvale prügi jätmine on aktsepteeritav,“ ütles Pirita linnaosa vanem Alina  Tubli.

Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti Pirita piirkonna menetluse ja piirkonnatöö osakonna peainspektor Anne Järve sõnul esineb tihti juhtumeid, kus konteineri kõrvale prügi asetanud inimesed arvavad, et nad on käitunud kohusetundlikult, sest ei viinud prügi loodusesse. „Paraku on ka selline käitumine seaduserikkumine, kuna jäätmed ei ole asetatud selleks mõeldud kohta ning tegemist on linnakeskkonna reostamine,“ kommenteerib Järve.

Pirita Linnaosa Valitsus ja Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet kutsuvad inimesi olema ka tähelepanelikud kaaskodanike osas ning teavitama seadusrikkumisest. „Puhas linnakeskkond on ilus silmale, kuid aitab ka ära hoida haiguste leviku ning näriliste tegutsemise konteinerite ümber. Seetõttu on oluline teavitada reostajatest, helistades Tallinna Munitsipaalpolitsei lühinumbrile 14410,“ lisas Tubli.

Kus Pirital asuvad pakendikonteinerid?

Pirital asuvad järgmised pakendite kogumispunktid:

klaaspakend

paberpakend

segapakend

Kose tn / Urva tn

Jõekalda tn 2

Haaviku tee 16

Pirita tee 110

Rummu tee 4b

Merivälja tee 34

Lodjapuu tn/ Oblika tn

Lehiku tn 1

Randvere tee 29

Padriku tee 2

Merivälja tee 5

Rummu tee 4b kogumispunkti on võimalik ära anda ka elektri- ja elektroonika seadmed. Vastuvõtt on avatud laupäeval ja pühapäeval kell 10.00-15.00. Aadressil Võsa tee 26 asub riidekonteiner.

Pärnamäe jäätmejaam võtab vastu ohtlikke jäätmeid, ehitusprügi ja mööblit. Suur osa jäätmetest võetakse vastu tasuta või vastavalt kehtestatud hinnakirjale, millega saab tutvuda veebilehel www.jaatmejaam.ee. Pärnamäe jäätmejaam on avatud esmaspäevast neljapäevani kell 14.00-19.00 ning laupäeval ja pühapäeval kell 10.00-15.00.

Uudise rubriigid: