02.02.2016

Kadaka ja Ümera lasteaedade lapsed viisid RMK näitusele 100 rasvatihast

RMK Tallinna teabepunktis avati tänavusele aasta linnule rasvatihasele pühendatud näitus, kus saab imetleda 100 erinevas tehnikas meisterdatud linnukest. Rasvatihased tegid valmis Tallinna Kadaka Lasteaia ja Tallinna Ümera Lasteaia 2-7-aastased lapsed ja nende pered.

Näituse ühe eestvedaja, Kadaka lasteaia õpetaja Maili Vaarpu sõnul oli ettevõtmise eesmärgiks tutvustada tänavust aasta lindu, ärgitada perede ja lasteaia suuremat koostööd ning lähendada omavahel eesti ja vene rahvusest lapsi. „Valminud tööd üllatasid oma mitmekesisuse poolest – lapsed, aga kindlasti ka vanemad, võtsid asja väga korralikult ette,“ rääkis Maili Vaarpu.

Pisikeste loodusevaatlejate huvi tihaste ja teiste lindude vastu jätkub. Lapsed panevad linnukestele süüa enda meisterdatud linnumajadesse ning märgivad vaatluspäevikusse üles, milliseid linde lasteaia hoovis näevad.

2016. aasta linnule pühendatud näitus jääb RMK Tallinna teabepunktis avatuks veebruari lõpuni, sama kaua on paralleelselt üleval ka loodusfotovõistluse Vereta Jaht parimad tööd.

RMK Tallinna teabepunkt aadressil Toompuiestee 24 on avatud esmaspäevast reedeni kell 9-18, näituse külastamine on kõigile tasuta.

Loe lisaks: Lasteaialapsed tõid RMK-sse näitusele 100 rasvatihast

Fotod: RMK

 

 

Uudise rubriigid: