18.09.2018

Kadaka küla saatis suve ära valgusfestivaliga

30. augusti hilisõhtul kogunesid Tallinna Kadaka Lasteaia lapsed koos peredega lasteaia õuele, et pidada maha suvelõpu valgusfestival koos pikniku ja öökinoga. Oodatud olid ka ümberkaudsed elanikud.

Ürituse eesmärgiks oli pakkuda perekondadele võimalust taaskohtumisteks ning kohaliku kogukonna liikmetele sissevaadet, millist elu elab üks lasteaed.

Piknikukorvid käes, voolasid pered ja head inimesed väravast sisse. Ürituse eestvedajad Maarja Liiv, Maili Vaarpu ja Joe Joosep kinnitasid iga saabuja randmele helendava käepaela, et muuta õueala elavaks installatsiooniks.

Hea ja parema kõrvale, mida näksida, vaadati multifilme ning ringvaateid Kadaka lasteaia tegevustest. Näha sai mitmeid valgusinstallatsioone. Teiste seas kujunesid populaarseteks pildistamispaikadeks peeglite ja taskulampidega loodud päikesejänkud ja tuledes puud, samuti baroksete viiulipalade saateks olev valgusshow, kus värvide vaheldumise saatel tantsida.

Kohalike teismeliste lemmikuks kujunes põhivärvides vilkuv valguslabürint. „Eks seegi ole mõnes mõttes ennetustöö, et noored siin lustida ja rõõmsalt aega veeta saavad,“ märkisid Maarja Liiv ja Joe Joosep.

Õhtune aeg lapsi liigselt ei väsitanud ning järgmisel hommikul vudisid kümned väikesed jalad taas rühmaustest sisse. Perekond Koor jäi festivaliga rahule: „Oli õdus soe õhtupoolik romantiliste ja põnevate valgusefektidega, maitsva sooja tee ja popcorniga ning toredate ja südamlike filmidega. Aitäh!“

Külastajad tegid korraldustiimile ettepaneku korraldada valgusfestival ka talvisel ajal, kus leitaks võimalusi huvitavateks valgusinstallatsioonideks lumest. Kokku külastas Kadaka valgusfestivali ligi 140 inimest.

 

Tekst: Maili Vaarpu, Tallinna Kadaka Lasteaed

Fotod: Maarja Liiv

Uudise rubriigid: