30.08.2019

Kadaka lasteaed korraldas koos kogukonnaga suvelõpufestivali

Tallinna Kadaka Lasteaias toimus 29. augusti hilisõhtul lasteaiapere ja kogukonna ühine suvelõpufestival „Avasta Kadaka valgus 2019“.

Lasteaia õuele oli üles seatud kümme eriilmelist valgusinstallatsiooni, mis pakkusid silmailu igas eas huvilistele. Üles oli seatud näiteks teleskoop, barokkdisko, psühhedeelne nõiamaja, valguskardin ja palju muud.

Pere või sõpruskond sai kaasa võtta piknikukorvi ning murule laotatud vaipadel einestades vaadata vanu häid klassikalisi nõukogude multifilme. „Nostalgialaks“ oli garanteeritud, eriti muhelesid emad-isad.

Mõeldud oli ka külastajate maitsemeeltele. Janustele pakuti kolmes valikus mitmemaitselist võluvett, kus valades ei saanud eales teada, mis maitsega jook satub. Oli nii magusa mekkijaid kui hapu näo tegijaid.

Iga külastaja rõngastati helendava käevõruga. Nagu selgitasid ürituse korraldajad Maarja Liiv ja Maili Vaarpu: „Et meie sõbrad pimedas kaduma ei läheks!“ See andis muuhulgas hea võimaluse külalised üle loendada, mille tulemusel selgus, et peaaegu keskööni kestvat festivali külastas enam kui 200 Kadaka küla sõpra.

Järjekorras teisel sedalaadi suvelõpuüritusel andis rõõmustavat tooni vanavanemate suur osakaal festivalipublikus. „Kujutad ette, mis praegu lasteaias toimub?!“ pidas üks vanaema sõbrannaga videokõnet ning näitas põnevusega festivalimelu.

Ka külastajad Juta ja Katrin jäid rahule: „Oli mõnus rahulik olla. Igaühele on midagi. Ja saab suhelda!“

Järgmine suvelõpu valgusfestival toimub 2020. aasta augusti hilisõhtul. Oodatud on kõik head inimesed.

 

Maili Vaarpu, Tallinna Kadaka Lasteaia arendusjuht

  

Uudise rubriigid: