05.05.2016

Kadaka lasteaed osaleb Glehni kevad-dessandil „Emade kaitseks ja isade auks“

5. mail algusega kell 17 peavad Tallinna Kadaka Lasteaed ja Kaitseliidu Tallinna maleva Nõmme malevkond ühiselt perepäeva „Glehni kevad-dessant 2016“, mille motoks on „Emade kaitseks ja isade auks“. Perepäevaga tähistatakse emadepäeva ja meenutatakse veteranipäeva.

Perepäeval osalevad nii Kadaka lasteaia kui ka Nõmme malevkonna pered. Ürituse raames tutvustavad 40 kaitseliitlast oma igapäevatööd Eesti riigi kaitsmisel.

Dessandi aluseks on järgnev legend.

On 1925. aasta aprill. Detsembrimässust (01.12.1924) on möödas neli kuud, kuid endiselt ei olda kindel, kas Nõmme metsadesse peitunud tagaotsitavad on lahkunud või mitte. Kaitseliidu ülema kindralmajor Johannes Roska ja Nõmme alevivanema Christfried Oja koostööst sünnib plaan puhastada Nõmme metsad tagaotsitavatest  enne, kui hernekülviaeg kätte jõuab. Plaani elluviimist alustatakse koheselt. Väegrupp „Kadaka“  on saanud käsu sooritada luureülesandega dessant Glehni pargi alal. Eesmärgiks on avastada mässulisi või nende tegevuste jälgi ning tagaotsitavate olemasolul viia läbi nende tegevusi halvavaid häirimisoperatsioone.

Dessandi ülesannete täitmine nõuab perede koostegutsemist, kiirust, täpsust ja nutikust. Rajal tegutsetakse  orienteerumiskaardiga, abiks on QR-koodi kasutamine. Kaitseliidu seeniorid pakuvad sõdurisuppi ja sooja jooki.

Koostöö Kadaka lasteaia ja Nõmme malevkonna vahel on pikaajaline, tegus ja rõõmu pakkuv.

Kohtumiseni Glehni pargis!

 

Marianne Liiv, Tallinna Kadaka Lasteaia direktor

 

Uudise rubriigid: