02.03.2018

Kadaka lasteaed tähistas Eesti sajandijuubelit koos Kaitseliidu ja Naiskodukaitsega

Tallinna Kadaka lasteaed pidas Eesti 100. sünnipäeva 26. veebruaril. Lasteaiaperel aitasid tähtpäeva läbi viia Kaitseliidu Tallinna maleva Nõmme malevkonna ning Naiskodukaitse Tallinna ringkonna tublid mehed ja naised.

Pidupäeva puhul heisati lipp, lauldi hümni ja süüdati peotuli. Eestit ja kohaletulnuid tervitasid lasteaia direktor Marianne Liiv, viimast aastat lasteaias käiv Kennerth Noni, Kaitseliidu Tallinna maleva Nõmme malevkonna  staabikaitserühma rühmavanem rühmaülema ülesannetes Martin Karmin ja  Naiskodukaitse Tallinna ringkonna esinaine Berit Cavegn.

Marianne Liiv andis Nõmme malevkonnale üle tänukirja pikaajalise sisuka koostöö eest laste isamaalisel kasvatamisel. Martin Karmin märkis tänukirja vastu võttes, et Kadaka lasteaias on alati olnud tore ja kindlasti kavatsevad nad koostööd jätkata.

Rivistusele järgnes peoliste paraad.

Rongkäigus liikudes lehvisid lipud ja mängisid marsimuusika saatel lastepillid. Kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad näitasid ette, kuidas käia korrektset taktsammu ning laste pisikesed jalad sibasid hoolsalt kaasa. Berit Cavegn muigas, et niisugust tibu-taktsammu pole juba ammu teha saanud.

Vaatamata korralikele miinuskraadidele jagus õuel tegevuskeskustes huvilisi küllaldaselt. Kaitseliitlane Sander Pärn leidis ilma iseloomustades rahulolevalt, et oligi paras aeg lõpuks veidi õiget talve ka saada. Oma tegevuskeskuses esitlesid kaitseliitlased varustust, uudistada sai ka MB maastikuautot. Naiskodukaitsjad demonstreerisid, kuidas vigastatu kätt kolmnurkrätikusse siduda. Vigastatud olid väga vaprad ning õppisid käe fikseerimist säravi silmi. Talimängudest toimusid hokilahing, kelguvõistlused, push-pall. Kel siiski külm ligi hiilis, sai kosutust tummisest mulgipudrust ja teest.

Suur tänu kõikidele osalejatele! Kaitseliitlased ja naiskodukaitsjad tõid taaskord Eesti riiki meie lastele, tulevastele riigikaitsjatele, lähemale.

Maili Vaarpu, Tallinna Kadaka Lasteaed

Uudise rubriigid: