17.09.2021

Kadriorg ja südalinna pargid löövad kolmel õhtul tuledes särama

Sügise hakul korraldatav, Kadrioru pargist alguse saanud ja traditsiooniks kujunenud populaarne valgusfestival on tublisti haaret laiendanud – sel aastal süüdatakse valgusinstallatsioonid nii Kadriorus kui ka paljudes südalinna parkides. Valgusfestival kestab pühapäevani, 19. septembrini.

„Õhtul süttivad valgusmängud pakuvad hilistele jalutajatele võrratut silmailu ja hingekosutust õige paljudes südalinna parkides ja haljasaladel – seega ei ole tarvis valguse ilu ja võlu nautimiseks massiliselt Kadriorgu koguneda,“ ütles kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Mõistagi täidab see nö areaali laiendamine ka viiruse levikust tulenevate kogunemispiirangute järgimise eesmärki. Seetõttu ei ole seekord valgusmängusid täiendamas muusikalisi ja tantsulisi etteasteid, et mitte üheks ajaks samasse kohta suurt hulka inimesi meelitada.“

Valgusinstallatsioonidega kaunistatakse kolmeks õhtuks näiteks Harjumägi, Harju tänava haljasala, Niguliste kiriku ümbrus ja mitmed teised vanalinna ümbritsevad haljasalad. Valgusfestivali korraldab linnaasutus Kadrioru Park.

Valgusemängu on kaasatud ka äsja taasavatud, uue valgustuse ning uuendatud haljastuse ja teekatetega Kanuti aed. Huvitava valguslahendusega purskkaevu uuesti tööle panek võtab tehnilistel põhjustel plaanitust küll pisut rohkem aega, kuid valgusvihkudes sillerdava purskava vee mängu saab siiski nautida veel enne suurt sügist, eeldatavasti juba järgmisest kolmapäevast. 

Valgus kõnnib_foto Mats Õun_.jpg

   

Uudise rubriigid: