26.09.2017

Kadrioru Lastemuuseum Miiamilla kutsub sünnipäevanädalal õnnitluskaarte joonistama

2009. aasta 25. septembril Tallinna Linnamuuseumi filiaalina avatud Kadrioru Lastemuuseum saab tänavu kaheksa aastaseks, muuseumi kollasel torniga majal Kadrioru pargis saab aga täis juba 80. aastaring. Sünnipäevanädalal saavad lapsed kogu nädala jooksul muuseumis sünnipäevakaarte joonistada, põnevamatest kaartidest pannakse kokku näitus.

Aastatel 1936–1937 Alar Kotli ja Villem Seidra projekti järgi valminud maja ehitati omal ajal Kadrioru Lastepargi peahooneks. Oma aja kohta väga uuendusliku kompleksi rajas Riigiparkide valitsus, mille juhatajaks oli toonase riigivanema Konstantin Pätsi vend Peeter Päts. Eesti Spordi Keskliidu eestvedamisel said lapsed siin asjatundlike juhendajate käe all aega veeta. Peahoone ees asunud basseinides õpetati ujuma, mänguväljakutel tegeldi pallimängude ja rütmikaga. Lapsed said siin osaleda laulutundides ja õppida tundma loodust ja kodumaa ajalugu, ka kino vaadata. Hoones paiknesid riietus- ja pesuruumid, spordivahendite panipaigad, töökabinetid ja ametikorterid.

Nõukogude ajal kasutas ruume spordikool. Jalgrattasõit, ujumine, pallimängud, iluvõimlemine, suusatamine on vaid osa aladest, mida siin harrastati. Aastail 1953–1962 asus ühes toas raamatukogu. Hoone oli ka Reet Kriegeri 1978. aastal loodud legendaarse sporttantsuklubi “Palestra” treeningupaik. Ajaga Lastepargi rajatised väsisid ning kõrvalhooned, basseinid ja tribüünid lammutati, kaaluti ka peahoone lammutamist.

Praeguseks on 2009. aastal Tallinna Linnamuuseumi filiaalina taasavatud majal kindel koht Kadrioru muuseumide seas ning lastega perede jalutuskäikudes.

Sünnipäevanädalal on Kadrioru Lastemuuseum Miiamilla 26. septembrist kuni 1. oktoobrini avatud kella 12-18.