01.04.2019

Kadrioru Saksa Gümnaasiumi Erasmus+ projektis räägitakse muusika keeles

Kadrioru Saksa Gümnaasium võõrustab 31. märtsist kuni 6. aprillini Erasmus+ programmi „E+Motion” raames 4 Euroopa riigi noori. Rahvusvaheline Erasmus+ projekt „E+Motion” on suunatud noortele näitamaks, et läbi muusika võib ühist keelt leida üksteise keelt mõistmata.

Kahe aasta jooksul võtab projektist osa ligi 300 noort ja õpetajat viiest riigist. Üheskoos tehakse muusikat, näidatakse-õpetatakse üksteisele oma kultuuri ja tavasid, õpitakse erinevaid keeli, jagatakse loomingulisi kogemusi, külastatakse olulisi paiku võõrustavas riigis. Kõiki projektikohtumisi seob tervikuks ühine kontsert ning avalik esinemine igas linnas, kus lauldakse erinevates Euroopa keeltes.

Projekti esimene kohtumine toimus oktoobrikuus Itaalias, Fermos. Üheskoos anti Fermos kontsert ja korraldati Assisise vanalinnas flashmob. Kaasa lõid koolinoored nii Itaaliast (Liceo Scientifico T.C.O.  di Fermo), Eestist (Kadrioru Saksa Gümnaasium), Austriast (BG/BRG Perch­tolds­dorf, Viin), Prantsusmaalt (Lycée Saint-Paul de Lens) kui ka Saksamaalt (Friedrich-List-Schule, Ulm). Peale selle on noored vahetanud muljeid, teinud proove ning andnud oma panuse kevadiseks kohtumiseks Eesti pealinnas.

Projekti teisele kohtumisele Tallinnasse saabus kokku 79 õpilast ning 14 õpetajat. Kadrioru Saksa Gümnaasiumi (KSG) õpilased ja õpetajad tutvustavad siinset koolielu, noorte tegevuse võimalusi ja Eesti koorilaulu traditsiooni. Tutvustatakse ka Tallinna vanalinna, külastatakse lauluväljakut ja Arvo Pärdi keskust ning matkatakse Lahemaal. Ühistegevuste ning interaktiivsete mängude kõrval osaletakse flashmob’is ning harjutatakse kontserdiks, kus esitatakse muusikat viies Euroopa keeles. Üritusi ja tegevusi juhendavad KSG 8.-12. klasside õpilased, tegevustes osalevad nii õpilased kui õpetajad.

3. aprillil kell 17.00 esitavad viie riigi noored Tallinn T1 Mall alal flashmob’i ning 4. aprillil kell 18.00 annavad nad ühise kontserdi Eesti Rahvusraamatukogus. 

„E+motion” on KSG seni kõige rahvusvahelisem ja tegevusrohkem projekt. Projekti veavad KSG-s Kadri Barr, Reet Lend ja Kristel Vaiksaar.

Järgmisel õppeaastal jätkub programm Austria ja Prantsusmaa külastamisega  ning lõpeb Saksamaal, Ulmis.

 

Imbi Viisma, Kadrioru Saksa Gümnaasiumi direktor

Toimetas: Leini Jürisaar

  

Uudise rubriigid: