12.06.2017

Kadrioru pargi Tammesalu laudtee juures toimub loodustund

Neljapäeval, 15. juunil, Kadrioru suvehooaja avamise päeval, toimub kell 15.30 Tammesalu uue laudtee juures loodustund. Kell 17.00 algab Kadrioru kontserdiväljakul suvehooaja avamise kontsert.

Loodustunnis räägib Tallinna Botaanikaaia Sõprade Seltsi esimees dendroloog  Heiki Tamm pargipuude elust ja Kadrioru puudest. Tallinna Linnuklubi  juhatuse liige Meelis Uustal  tutvustab Kadrioru linnustikku ja Tallinna linnustiku uuringu tulemusi. Kõik huvilised on oodatud! 

50 meetri pikkune Tammesalu laudtee valmis 2016. aasta detsembris. Selle juures paikneb 3 infotahvlit, mis tutvustavad ümbruskonna elustikku (taimi, tolmeldajaid ja linde). Laudtee hõlbustab ligipääsu Tammesalu liigniiskele alale ning annab võimaluse ka piiratud liikumisvõimega inimestele loodusele lähemale minna.

Tammesalu laudtee on ehitatud välisprojekti NATTOURS raames, mida rahastab 85% ulatuses Euroopa Liidu Euroopa regionaalarengu fondi INTERREG Kesk-Läänemere programm. Projekti eesmärkideks on Tallinna ja Helsingi vahelise loodusturismi arendamine, loodushariduse edendamine linna keskkonnas ning teadlikkuse tõstmine linnas asuvast looduspärandist. Rohkem infot leiab veebilehelt http://www.tallinn.ee/NATTOURS.