25.11.2021

Kadripäev

25. novembril tähistatakse kadripäev ja päev varem lähevad kadrisandid maskeerituna laulu, pillimängu ja tantsu eeskavaga küla peale käima. Meie lasteaias Päikesekiire rühma kadrisandid käisid naabrite juures.

Päikesekiire rühma lapsed käisid Mesilaste ja Marjakese laste juures katri jooksmas. Mängisid Kuum kartuli, tantsisid Kaerajaani ja laulsid Laske sisse kadrisandid.

Kadrisandid on heasoovlikud õnnetoojad, kelle küllatulek annab perele hea ende. Uste taga küsitakse tervituslaulu saatel luba tuppatulekuks. Luba saadud, usutleteksa pererahvast, lauldakse, pritsitakse õnnevett või visatakse viljateradega viljaõnne.

Kadrid esitavad pererahvale mõistatusi. Pererahvale soovitakse head karja- ja vilja või ka pruudi-peigmehe õnne. Kadrid on riietatud puhastesse valgetesse riietesse ja kannavad peas oma parimaid pearätte või kübaraid.

Kommete kohaselt lauldakse kõigepealt sissesaamise laulu, järgneb teretuslaul, seejärel andide andmise laul, vahepeal tantsunumber või mõistatuste esitamine, lõpuks tänulaul ja lahkumislaul. Tänutäheks annab pererahvas õnnetoojatele kaasa maitsvat toidukraami.