22.11.2016

Kaks Tallinna õpetajat said presidendi kultuurirahastu hariduspreemia

Presidendi kultuurirahastu 2016. aasta hariduspreemiad said Tallinna Muusikakeskkooli tšelloõpetaja Mart Laas ja Tallinna Reaalkooli bioloogiaõpetaja Kersti Veskimets.

„Haridus annab oskuse mõista, mis on tähtis ja tõstab inimeste eluiga. Olen kindel, et parim majanduspoliitika on hariduspoliitika," ütles president Kersti Kaljulaid 21. novembril Kadriorus hariduspreemiaid ja reaalteaduste eripreemiat üle andes. Riigipea sõnul peaks ühiskonnas hariduse olulisusest rohkem rääkima. Ta nentis, et erinevad riiklikud ja riikide vahelised haridusvaldkonda puudutavad edetabelid on küll toredad, aga sellest tähtsam on antava hariduse sisu. „Eestis saab head haridust,“ rõhutas president.

Laureaatide nimel kõnelenud Mart Laas tänas riigipead tunnustuse eest. „Me armastame oma tööd õpetajatena ja aitame noortel leida eriala, mida nemad armastaksid. Mida vanemaks ma saan, seda rohkem ma sellele mõtlen. Ma olen õnnelik inimene. Kui inimesed on õnnelikud, siis on õnnelik ka riik, sest riik ongi inimesed,“ ütles Mart Laas.

Hariduspreemia sai ka Rakvere Gümnaasiumi õppealajuhataja Kadi Kruusmaa. Reaalteaduste eripreemia pälvis Tartu ülikooli teaduskooli metoodik Raili Vilt.

Hariduspreemiaid rahastab Danske Bank ning nende suurus oli kõikide laureaatide puhul 4000 eurot, reaalteaduste eripreemiat rahastab Skype Eesti ja selle suurus on samuti 4000 eurot.

Allikas: Fotod: president Kaljulaid andis üle hariduspreemiad (ERR, 21.11.2016)

Fotod: Liis Treimann/Postimees (allikas Tallinna Reaalkooli koduleht), Arno Mikkor/Vabariigi Presidendi Kantselei

Presidendi hariduspreemia 2016_Foto Arno Mikkor_Vabariigi Presidendi kantselei.jpg

 

Uudise rubriigid: