01.09.2016

Kaks soliidses eas Kesklinna kooli tähistavad juubelit korvpallimatšiga

Kaks soliidses eas kooli tähistavad tänavu oma väärikaid sünnipäevi: Gustav Adolfi Gümnaasium saab 385- ja Tallinna Reaalkool 135-aastaseks. Tähtsa sündmuse auks heidavad kaks kooli teineteisele kinda korvpallipalliduelliks.

„Matš, millele tuleb kaasa elama kaks kooliperet in corpore, toimub 2. septembril 2016 Vabaduse väljakul,“ ütles Reaalkooli direktor Ene Saar. 

Koolid on spordis võtnud mõõtu juba alates 7. juunist 1920, mil peeti esimene kahe kooli vaheline korvpallilahing. On saanud traditsiooniks, et koolid kohtuvad  korvpalliplatsil iga viie aasta järel. Kuigi ajaloolised konkurendid, tehakse tänapäeval eelkõige tõhusat koostööd lastele parima hariduse võimaldamiseks.

„Sümboliseerigu tore ja sportlik avalikus linnaruumis peetav kahe kooli korvpallimatš noorte liikumist ja sporti ning seda, et sama tähtis kui teadmiste ja tarkuse omandamine on ka hool ja teadlikkus oma tervise ja aktiivse liikumise eest," lisas Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur.

Kell 9.00 algavad rongkäigud Gustav Adolfi Gümnaasiumi ja Tallinna Reaalkooli eest ning koolipered sammuvad läbi linna Vabaduse väljakule.

9.30 toimub pidulik avatseremoonia Vabaduse väljakul, milles osalevad Tallinna abilinnapead Taavi Aas ja Mihhail Kõlvart.

Mängud algavad kell 10 ning kell 13.00 toimub lõputseremoonia.

Omavahel mängivad kõikide vanuseklasside õpilaste, vilistlaste  ja õpetajate koondised.

GAG versus TRK korvpallikohtumist kommenteerib Tarmo Tiisler. Ürituse patrooniks on endine tippkorvpallur Margus Metstak.

 

Ene Saar, Tallinna Reaalkooli direktor

Hendrik Agur, Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor

Uudise rubriigid: