16.12.2016

Kakumäe Rahva Seltsi heategevuslik jõululaat

MTÜ Kakumäe Rahva Selts korraldab pühapäeval, 18. detsembril heategevusliku jõululaada Veerise tänava perekodu toetuseks. Jõululaat avatakse kell 11.00 Restoran Talleke & Pullike parklas Vabaõhumuuseumi tee 42. Laat jääb avatuks kuni kella 17.00ni.

Veerise tänava perekodu kahepere- ja üheperemajades elavad kuuest lapsest ning nn emast ja tädist komplekteeritud lastekodulaste pered. Perelähedased elamistingimused aitavad lastekodulastel iseseisvaks eluks ja tavaellu integreerumiseks parema ettevalmistuse saada.
Kakumäe Rahva Selts on juba mitu nädalat koos Veerise perekodu lastega laata ette valmistanud. Lapsed joonistasid ilusad jõulukaardid, mida saab osta jõuluvana postkontorist koos piparkoogilõhnalise postmargiga. Nende müügist saadud raha läheb perekodu suure sügavkülmiku ostufondi.
Kakumäe Rahva Seltsi juhatuse liikme Tõnu Peit´i sõnul tuli idee korraldada heategevuslik jõululaat tegelikult restorani Talleke & Pullike juhatajalt Dmitri Šalovilt. Talleke & Pullike restoranide kett on Tallinnas väga populaarne, ka Kakumäel avatud restoran on kohalike inimeste poolt omaks võetud. Kuna Väike-Õismäel tegutsev restoran on aastaid heategevusüritusi korraldanud, tuli Dmitri Šalov mõttele, et sama võiks teha ka Kakumäel. Kakumäe Rahva Selts, kellega restoranil on tihe koostöö kogukonna ürituste korraldamisel, otsustas heategevuslaadaga toetada perekodu lapsi.
Haabersti linnaosa vanema Marek Jürgensoni sõnul toetab linnaosa valitsus kohaliku kogukonna initsiatiivi. Parimaks näiteks omavalitsuse ja kogukonna koostööst on asumiseltsid. Kõige paremini liidavad inimesi ühised üritused, lisas Marek Jürgenson.
Laadale on kutsutud toitlustajad ja kauplejad, kes annavad samuti oma panuse heategevusse.
Kuna laat toimub vahetult enne jõule, leidub sealsetel lettidel kõike head ja paremat jõululauale.
Laada lahke võõrustaja Dmitri Šalov, ajab kuumaks šašlõkiahju ja grillpanni, millel küpsetab verivorste, jõulukapsast ja veel midagi huvitavat. Talleke & Pullike annetab 10% oma laada müügikäibest Veerise perekodu toetuseks. 2016. aasta edukaim õpilasfirma, Kakumäe omakandi ettevõte Spoony müüb lusikaid, mida ehib piimas lahustuv šokolaadikuubik.
Jõululaadal on lisaks kauplejatele avatud ka jõulukroonide valmistamise töötuba. Õle- ja rookroonide tegemist õpetab tõeline oma ala asjatundja Urmas Veersalu, kes on sel teemal ka raamatu välja andnud. Kaasa saab osta nn. stardipaketi, mille saate ise kokku panna. Töötuba on avatud restorani soojas banketisaalis.
Kakumäe kohvikutepäevast tuule tiibadesse saanud Kakumäe Kirjanduskohvik ilmutab ennast taas. Talveilm ei soosi ilmselt ettelugemisi ja kirjanduslikke arutelusid, selle asemel avatakse aga päris postkontor, kus müüakse heategevuslikke postkaarte, millele saab seal samas jõulutervitused peale kirjutada. Nagu korralikus postkontoris kunagi, saab sealt ümbriku ja piparkoogilõhnalise postmargi ning kirja kohe postitada.
Laadal toimub heategevuslik oksjon, kus tulevad enampakkumisele kirjanike autogrammidega raamatud, nende hulgas Gerd Kanteri autogrammiga Olümpiaraamat, kakumäelase Eva Luigase aianduseteemaline raamat. Oma panuse heategevuseks annab ka Koit Toome.
Laadal seatakse üles sepikoda, kus iga soovija saab endale õnnenaela sepistada.

Kuna autode parkimisvõimalused laada vahetus läheduses on piiratud, palume laadalistel kasutada ühistransporti. Bussipeatus asub kohe laada juures. Kohale toovad bussid nr 21, 21A, 21B, 41 ja 41B.