04.11.2016

Kakumäe jahisadama pidulik ankru vettelaskmise tseremoonia

28. oktoobril toimus Haven Kakumäe jahisadama pidulik ankru vette laskmise tseremoonia sadama akvatooriumis.

Haven Kakumäe jahisadama rajamise tööd on jõudnud olulisse vaheetappi – äsja valmisid lainemurdjad, mis tagavad kindluse tormide ja jää eest, ning algamas on ujuvkaide paigaldamine. Kui hoonete ehitusel pannakse nurgakivi, siis jahisadama rajamisel on sobilik heita tseremoniaalselt vette ankur.
Ankru veeskamise tseremoonial võtsid sõna ka Tallinna Linnavolikogu esimees Kalev Kallo ja Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson. Haven Kakumäe ja Eesti vanim jahtklubi – Tallinna Jahtklubi allkirjastasid koostöölepingu.
Haven Kakumäest on plaanis kujundada piirkonnas oluline merendus- ja vabaajakeskus, mis pakub laia teenuste valikut tehnilistest teenustest vaba aja veetmise võimalusteni. Esimeses etapis rajatakse uus juurdepääsutee - Nooda tee - ning rahvusvahelistele nõuetele vastav jahisadam. Järgmises etapis rajatakse elling ning sadamahoone, kus hakkavad tegutsema jahtklubi ja laste purjetamiskool ning pakutakse muid sportimise ja vaba aja veetmise võimalusi.
Haabersti linnaosa vanema Marek Jürgensoni sõnul ootavad Haabersti elanikud kannatamatult uue jahisadama avamist. Haabersti Linnaosa Valitsus ja Haven Kakumäe sõlmisid kevadel „Heade kavatsuste protokolli“. Selle dokumendi olulisim klausel meie jaoks on tasuta purjetamise algõpetuse andmine Haabersti koolide õpilastele. Haven Kakumäe korraldab purjetamisõpetust läbi sadamas tegevust alustava jahtklubi kaudu, kus treeneriteks lubati tööle võtta kogemustega purjetajad. „Haabersti on mereäärne linnaosa ja purjetamisoskus oleks kui rusikas silmaauku meie koolide õpilaste jaoks,“ lisas Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson.
Haven Kakumäest saab Soome lahe ja Balti riikide kõige moodsam sadamataristu, mis pakub sadamateenuseid kuni 30 meetri pikkustele kuni 4-meetrise süvisega laevadele. Lisaks valmib talvehoiuks mõeldud mugav paadihotell. Haven Kakumäe loodab jahisadama avada esimestele külastajatele 2017. aasta maikuus.