19.10.2016

Kakumäe jahisadama pidulik ankruheitmise tseremoonia toimub oktoobri lõpus

Kakumäe jahisadama arendaja Haven Kakumäe OÜ teatel peetakse sadama akvatooriumis reedel, 28. oktoobril sümboolne ankruheitmise tseremoonia.

Haven Kakumäe OÜ juhatuse esimehe Neeme Kaarma sõnul on sadama rajamise töödes kätte jõudnud märgiline vaheetapp. „Kui hoonete ehitusel pannakse nurgakivi, siis jahisadama rajamisel on sobilik heita tseremoniaalselt vette ankur. Oleme jõudnud ehitustöödega täpselt sobivasse faasi – äsja valmisid  lainemurdjad, mis tagavad merekindluse tormide ja jää eest ning on võimalik alustada ujuvkaide paigaldamisega. Jahisadama oponentide tõttu ei ole tööd veel päris graafikus, kuid pingutame, et sinna jõuda. Loodame Kakumäe jahisadama avada esimestele külastajatele järgmise aasta maikuus,“ ütles Kaarma.

Haabersti linnaosa vanema Marek Jürgensoni sõnul ootavad Haabersti elanikud kannatamatult uue jahisadama avamist. „Haabersti Linnaosa Valitsus ja Haven Kakumäe on sõlminud „Heade kavatsuste protokolli“ selle aasta kevadel. Selle dokumendi olulisim klausel meie jaoks on tasuta purjetamise algõpetuse andmine Haabersti koolide õpilastele. Haven Kakumäe korraldab purjetamisõpetust sadamas tegevust alustava jahtklubi kaudu, kus treeneriteks lubati tööle võtta kogemustega purjetajad. Haabersti on mereäärne linnaosa ja purjetamisoskus oleks kui rusikas silmaauku meie koolide õpilaste jaoks,“ lisas Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson.

Esimeses etapis ehitatakse sadama territooriumile uus juurdepääsutee – Nooda tee – ning rahvusvahelistele nõuetele vastav jahisadam. Järgmises etapis rajatakse elling ning sadamahoone, kus hakkavad tegutsema jahtklubi, laste purjetamiskool ning luuakse muud sportimise ja vaba aja veetmise võimalused. Sellega on plaanis Haven Kakumäest kujundada piirkonna oluline merendus- ja vabaajakeskus, mis pakub laia teenustevalikut tehnilistest teenustest kuni vaba aja veetmise võimalusteni. Projektis on suurt tähelepanu pööratud parimate tehnoloogiate kaasamisele, ressursside säästlikule kasutusele ja ohutusele. Samuti on arvestatud linnaelanike soovidega kogupere puhkamisvõimaluste mitmekesistamiseks ja tulevase mereäärse kompleksi ühendamiseks olemasolevate puhkealadega.

Haven Kakumäest saab valmides Soome lahe ja Balti riikide kõige moodsam sadamataristu.