23.08.2017

Kakumäe sadamas tähistatakse Muinastulede ööd

Laupäeval, 26. augustil algusega kell 18.00 tähistatakse Haven Kakumäe sadamas Muinastulede ööd.

Kakumäe uues sadamas korraldatav Muinastulede öö üritus on tavapärasest veidi erilisem, sest tänavu saab Kakumäe esmamainimisest 550 aastat. Peaesineja on ansambel „Kõrsikud“ ja päevajuht  raadio Hit FM saatejuht Mark Kitajev. Sadama-ala panevad helisema noored ja andekad Taisi Laululapsed ning päikeseloojangul pakuvad silmailu tuleartistid showgrupist Dragonels.

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul on väga tänuväärne, et Kakumäe Rahva Selts on juba teist aastat enda kanda võtnud Muinastulede öö korraldamise Haaberstis. „Haaberstis tegutsevate seltside eestvedamisel toimub linnaosas järjest rohkem kogukonnaüritusi. See paneb aluse ühtehoidvale kogukonnale ja eluterve naabruskonna tekkeks ning annab lisandväärtust kogu piirkonnale, “ ütles Jürgenson.

Muinastulede ööl eksponeeritakse fotonäitust „Kakumäe 550“, mis on Kakumäe Rahva Seltsi koostatud ja oli aasta algul paar kuud üleval vabaõhumuuseumi Kolu kõrtsis. Korraldatakse traditsioonilisi mänge ja võistlusi.

Kakumäe Rahva Seltsi esindaja Tõnu Peidi sõnul on ajaloo uurimise käigus selgunud, et vanasti toimus Kakumäe ja Tiskre meeste vahel võistlus, kellel on pikem habe. „Taaselustame selle traditsiooni ja selgitame välja piduliste hulgast kõige pikema habemega mehe ja kõige pikemate juustega naise ehk siis Kakumäe Sammalhabe ja Kakumäe Rapuntsel. Neile saab ka osaks au süüdata Muinastuli," selgitas ettevõtmise korraldaja Tõnu Peit.

Tuli süüdatakse päikeseloojangul, orienteeruvalt kell 20.30. Lõkkematerjali varumiseks korraldati talgud ja puhastati üheskoos Kakumäe poolsaare tipp mahalangenud puudest.

Üritus on tasuta!

Muinastulede öö korraldamisele aitab kaasa ka Haabersti Linnaosa Valitsus.