04.11.2020

Kakumäe tee kergliiklustee saab asfalteeritud pikenduse

Sel nädalal alustatakse Kakumäe tee kergliiklustee katte paigaldamise ehitustöödega lõigus Soolahe tänav kuni poolsaare tipp.

Haabersti linnaosavanem Andre Hanimägi sõnas, et Kakumäe tee kergliiklustee on igapäevaselt väga aktiivses kasutuses nii jalutajate, ratturite kui ka teiste kergliiklejate poolt. „Seni viis Soolahe tänavast kuni poolsaare tipuni freespurust kattega kergliiklustee, mis ei olnud rulluiskudega, rulaga või tõukerattaga liiklemiseks sobilik,“ rääkis linnaosavanem ning lisas, et juba käesoleva aasta lõpus saavad oma teekonda mööda Kakumäe tee kergliiklusteed poolsaare tippu ohutult ja mugavalt jätkata kõik kergliiklejad.

„Ehitustööde käigus rajatakse Kakumäe tee ääres Soolahe tee ristmikust kuni Kakumäe poolsaare tippu kulgevale freespurust kattega kergliiklustee lõigule asfaltkate. Samuti rajatakse asfaltkate Liivaranna tee ristmikust kuni Kakumäe bussipeatuseni kulgevale kergliiklustee lõigule,“ rääkis Hanimägi.

Ehitustöid teostab Viamer Grupp OÜ ning tööd on planeeritud lõpetada detsembri esimeses pooles. Töid teostatakse Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel ning ehitustööde lepinguline maksumus on 109 000 eurot.

Kakumäe teel liiklejatel palume järgida ajutiste liikluskorraldusvahendite nõudeid ja arvestada, et ehitustööde tõttu on piirkonnas tavapärane liiklemine häiritud.

Uudise rubriigid: