10.10.2017

Kakumäel avati Veerise lasteaed

10. oktoobril 2017 avati pidulikult Kakumäel (Veerise tn 1) Tallinna Veerise Lasteaed, mille kuus rühma mahutavad ühtekokku kuni 132 mudilast.

Lasteaia avasid Tallinna Linnavolikogu esimees Kalev Kallo, Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgenson ja Tallinna Haridusameti juhataja Andres Pajula. 

Abilinnapea Mihhail Kõlvart märkis, et linn jätkab uute lasteaiakohtade loomist ning seda eeskätt piirkondades, kus on vajadus kõige suurem sealhulgas uutes ja kiiresti arenevates piirkondades.

„Kakumäe on jätkuvalt väga populaarne asum noortele peredele, kes on sinna oma kodu rajanud ning kelle mudilased saavad nüüd kodulähedases lasteaias käia,“ nentis Kõlvart. 

Haabersti linnaosa vanem Marek Jürgensoni sõnul asuvad Haaberstis lasteaiad Väike-Õismäel ning on ehitatud pea 40 aastat tagasi. „Selle ajaga on Haaberstis erinevates asumites palju elamuid juurde ehitatud. Mul on siiralt hea meel, et Kakumäele kerkib lasteaed, mida elanikud on siia väga pikalt oodanud. Loodan, et kunagi saab piirkond ka oma algkooli,“ ütles Jürgenson. 

Veerise lasteaia ehitus algas möödunud aasta sügisel ning nüüd on ligi 9000 ruutmeetrisel krundil valmis kuue rühmaga lasteaiahoone. Maja kahel korrusel on kasutada kokku üle 1710 m2. Kõigil kuuel rühmal on suur mängu- ja magamistuba, hoones on saal, köök ja teised vajalikud ruumid. Üldruumidesse on loodud lastele mängupesad, lugemisnurgad ja muud ajaveetmise ja õppimise alad.

Õuealale on rajatud lastestaadion sajameetriste ringradadega, palli- ja keksuplatsid, seiklusrada, jalgratta- ja tõukerattateed, mängupaviljonid ning suuremad ja väiksemad atraktsioonid. Mänguala sai ka korraliku välisvalgustuse. 

Hoone ehitas Ehitus5 ECO OÜ. Projekti maksumuseks kujunes 2,277 miljonit eurot, millele lisandus mööbli maksumus 150 000 eurot.

Uudise rubriigid: