17.07.2020

Kakumäele rajatakse piirkonna esimene koerte jalutusväljak

Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti tellimusel alustatakse järgmisel nädalal Haaberstisse Vana-Rannamõisa tee äärde koerte jalutusväljaku rajamisega.

Kakumäe on küll valdavalt eramute piirkond, kuid viimastel aastatel on antud piirkonda kerkinud ka palju korterelamuid. „Koerad vajavad liikumist ning uus jalutusväljak pakub ka kortermajade elanikele võimalust oma lemmikuid turvaliselt ilma rihmata jooksutada,“ ütles linnaosavanem. Ta lisas, et Tallinna koerte ja kasside pidamise eeskirja kohaselt peab koer olema avalikus kohas alati jalutusrihma otsas, mistõttu annab jalutusväljak ka terviseraja kasutajatele võimaluse oma lemmikule rohkem vabadust anda. „Lahtiselt võib koera jooksma lasta ainult aiaga piiratud koerte väljakutel,“ jätkas Hanimägi. 

Koerte jalutusväljaku ehitustöödega Vana-Rannamõisa tee ääres alustatakse 20. juulil ning väljak valmib sügisel. Tööde lepinguline maksumus on 52 197,60 eurot. Haaberstisse ehitatav väljak on 21. koerte jalutusala Tallinnas, kus saab lasta lemmikul rihmata joosta.

 

Uudise rubriigid: