04.05.2022

Raamatukogudest saab laenutada tasuta muuseumipileteid

Tallinna Keskraamatukogu, Tallinna Linnamuuseum ja Tallinna Kirjanduskeskus tulid välja uudse koostööprojektiga, mis loob uue tasuta võimaluse kultuurielamuse kogemiseks - muuseumipiletite laenutuse.

Alates teisipäevast, 3. maist saavad lugejad laenutada Kalamaja ja Kadrioru raamatukogust ühispileteid Tallinna Linnamuuseumi ja Tallinna Kirjanduskeskusese külastuseks. Ühispiletid võimaldavad sissepääsu kõikidesse Tallinna Linnamuuseumi alla kuuluvatesse seitsmesse harumuuseumisse ning Tallinna Kirjanduskeskuse alla kuuluvatesse kolme muuseumisse.

Abilinnapea Kaarel Oja sõnul on muuseumipühapäevad näidanud, kuidas uued algatused aitavad külastajatel peale kahte keerulist koroona-aastat kultuuriasutuste juurde kiiremini naasta. "Sarnast eesmärki täidab ka põnev muuseumipiletite laenutamise võimalus, mis kindlasti tõsisemate muuseumisõprade tähelepanu pälvib ja sissepääsu muuseumitesse kättesaadavamaks teeb."

Tallinna Linnamuuseumi direktori Heli Nurgeri sõnul on muuseumipileti laenutuse eesmärk pakkuda linnaelanikele terviklikku kultuurielamust. "Lugeda raamatut, vaadata raamatutel põhinevaid filme ja külastada raamatute ja filmide põhjal koostatud põnevaid näituseid või külastada näituseid, mille sisu kohta saab otsida täiendavat infot raamatutest, mis omakorda elamust kasvatavad,“ selgitas Nurger raamatukogu-muuseumi partnerlust.

Laenutada saab pere- või üksikpileteid, mida saab laenutada kord kvartalis kuni 14 päevaks. Saadavust saab kontrollida e-kataloogi ESTER kaudu.

Lisateavet muuseumipiletite laenutuse ja raamatukogude lahtiolekuaegade kohta leiab Keskraamatukogu kodulehelt.

Muuseumipiletite laenutusteenusega jätkab Tallinna Keskraamatukogu erinevate lisavõimaluste loomist, mis toetavad linnaelanike elukestvat õpet ja huvialadega tegelemist. Raamatukogu peamajas asuvast Pillilaekast saab laenata erinevaid muusikainstrumente ja -tarvikuid, mitmetest haruraamatukogudest aga spordivahendeid ja õuemänge. Pelguranna raamatukogus on avatud Tööriistalaegas, kust saab laenata kodusteks aia-, remondi- ja ehitustöödeks vajalikke tööriistu. Laagna raamatukogus on avatud Seemnelaegas, kust on aiandushuvilistel võimalik tasuta seemneid laenata, kodus või kogukonnaaias taimede kasvatamist nautida ning ise seemneid kogudes ja annetades teisi rõõmustada. Sõle raamatukogus ootab huvilisi õmblusmasinatega varustatud õmblustuba ja Kännukuke raamatukogus innovatsioonilabor, kus saab töötada 3D printeri, laserlõikepingi, kilelõikuri jm kaasaegsete tehnoloogiliste vahenditega. Samas paikneb ka fotostuudio varustusega Loovuse tuba. 

Lisainfo:
Helen Reiser
Kalamaja raamatukogu juhataja
683 0970 kalamaja@tln.lib.ee