13.10.2020

Kalamaja saab uue 12-rühmalise lasteaia

Kalamaja saab 2023. aastal uue 12-rühmalise lasteaia, mis kerkib senise Uus-Kalamaja tänaval paikneva Kellukese lasteaia kohale. Tallinna linnavalitsus sõlmis projekteerimislepingu Nord Projektiga, kelle ideekavand sobib hindamiskomisjoni hinnangul Kalamaja miljöösse kõige paremini. Nord Projektil on uue lasteaia projekteerimiseks aega 11 kuud.

Abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul on aadressil Uus-Kalamaja 6 asuva Kellukese lasteaia hoone nii füüsiliselt kui ka moraalselt vananenud ega suuda teenindada üha kasvavat lasteaiakohtade vajadust Põhja-Tallinnas. „Remondist otstarbekam on vana hoone lammutada ning ehitada uus, tänapäevastele nõuetele vastav lasteaed,“ rääkis Belobrovtsev. „Uue hoone ideekavandeid koostades tuli arhitektidel arvestada ka seda, et tegemist on ajaloolise, arhitektuurselt ja linnaruumiliselt väärtusliku keskkonnaga. On väga oluline, et uus avalik ehitis oleks ümbritsevaga heas kooskõlas.“

Ideekavandite hindamiskomisjoni kuulunud Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid märkis, et Põhja-Tallinna suurenev elanike arv teeb head meelt, kuid see tähendab ka linnaelanike kasvavaid vajadusi lasteaiakohtade ja teiste avalike teenuste järele. Järvelaiu hinnangul oli Nord Projekti esitatud töö arhitektuurselt põhjalikult ja hästi läbi mõeldud. „Suure 12-rühmalise lasteaiahoone mahu jagamine arhitektuursete võtetega väiksemateks üksusteks aitab säilitada kogukonnatunnet,“ selgitas Peeter Järvelaid. 

Kava kohaselt peaks lasteaed valmima 2023. aasta kevadeks ja selle kogumaksumus on hinnanguliselt ligi 6 miljonit eurot.

 

Foto: lasteaia Kelluke ideekavand, autor Nord Projekt

 

                       

 

Uudise rubriigid: