25.07.2019

Kampaania „ Hoia merd“ keskkonnateemaline tegevustelk jätkab Pikakari rannas

Peale kahte nädalavahetust Pirita rannas jätkab oma tööd keskkonnatemaatiline tegevustelk „Hoia merd!“ teises rahvusvahelise ökomärgisega „Sinilipp“ tunnustatud supelrannas – Pikakari rannas Paljassaare poolsaarel. 27.-28. juulil on telk avatud kell 11-15, kus erinevad harivad tegevused pakuvad huvi nii suurtele kui väikestele.

Igal nädalavahetusel on tegevustel uus kandev teema. Juulikuu viimasel nädalavahetusel 27.- 28. juulil on teemaks “Kuidas targalt tarbida”. Igal pooltunnil toimetab rannas keskkonnakatsete labor.

Lisaks tegevustelgile saab rannaalal läbi maastikumängu panna proovile oma keskkonnaalaseid teadmisi. Rada koosneb 20 -25 erinevast punktist ja lookleb mööda rannaäärset pargiala. Kõik tegevused on tasuta ja on huvipakkuvad nii lastele kui ka täiskasvanutele.

Sama kampaania raames on avatud Pirita rannapargis Randvere tee ristmiku ja rannaala vahelisel metsatee ääres näitus, mille temaks on Läänemere ohustamine mereprügiga.

Suvised keskkonnahariduslikud tegevused toimuvad tänavu koostöös Pernova hariduskeskusega projekti “Teavituskampaania - Hoia Merd!” raames ja  Keskkonnainvesteeringute Keskuse ning Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalameti toel. Näituse ning rannapargi maastikumängude loomisele on kaasa aidanud OÜ Pult ning sisuloome kokku pannud Pernova Loodusmaja õpetajad. Projekt viiakse ellu juba kolmandat aastat ning esmakordselt on teavituskampaania laienenud Pärnust Tallinnasse ja Kuressaarde.