13.12.2017

Käobänd esines Kadrioru lossis Eesti Vabariigi presidendile

Selle nädala algul võttis Eesti Vabariigi president Kersti Kaljulaid Kadrioru lossis vastu Käo Tugikeskuse täiskasvanute keskuse muusikud, keda kutsutakse Käobändiks.

Käo Tugikeskuses saavad vajalikke teenuseid lapsed ja täiskasvanud, kellel on intellekti- ning liitpuue.

Käobänd on tegutsenud juba alates 2015. aasta kevadest, mida on algusest peale vedanud Käo Tugikeskuse muusikaterapeudid Ingrid Floss ja Heili Peegel. Käobändile on olnud suureks inspiratsiooniks ja toeks muusikud ansamblist Bombillaz, Kill Kaare ja Arno. Käobändis on kõlamas erinevad rütmipillid, millest osa on ka enda meisterdatud. Bändis annavad tooni veel didžeridoo, kannel ja kaunis ühislaulmine.

Käobänd on esinenud oma eriliste muusikapaladega juba mitmetes kohtades, näiteks ETV „Puutepunkti“ saates, Maailmapäeval Vabaduse väljakul , laste- ja täiskasvanute keskuste üritustel, kus olid kohal nii meie lapsed ja täiskasvanud, nende vanemad ja keskuse töötajad. Mitmeid kordi on Käobändi esinema kutsutud ka erinevatesse asutustesse. Väljaspool keskust on käidud esinemas Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis, Haraka Kodus, Maardus ning Paldiskis.

Vabariigi president Kersti Kaljulaid ütles pärast kontserti Kadriorus: „Jõuluajal oli väga hea meel kuulda Kadriorus Käo Tugikeskuse noorte tragi Käobändi esinemist. Selline ansambel näitab, kui palju on meie ühiskonnas võimalik - kõigil on võimalus eneseteostuseks, kõigil on jõulud ja kõik saavad olla õnnelikud. Selline väike kontsert rõõmustab seega nii tegijaid kui kuulajaid“.

Käobändi tugisammas Merike Merirand Käo Tugikeskusest ütles: „Oleme rõõmsad ja uhked võimaluse eest esineda Kadrioru lossis, mis jääb kõigile osalistele kauaks meelde, suur tänu kõigile toetuse ja abi eest!“ Käo Tugikeskuse pere on väga tänulik Käobändi ellu kutsumisel ja jätkuval toetamisel Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuametile, MTÜle Inimeselt Inimesele, Anne Lillele, Tiina Kangrole ning Silvia Looveerile.

Rohkem infot Käo Tugikeskuse tegevuse kohta leiate veebist www.kaokeskus.ee

Uudise rubriigid: