25.05.2017

Kari tänava romuauto ootas teisaldust kolm aastat

Täna hommikul teisaldasid Munitsipaalpolitsei amet ja firma Kuusakoski Põhja-Tallinnast Kari tänavalt ohtliku autoromu. Munitsipaalpolitsei menetlusosakonna juhataja Triin Uudevälja sõnul oli auto müüdud uuele omanikule aastal 2013 ja pärast seda jäänud samale kohale seisma kuni tänase hommikuni. „Autol olid romule omased tunnused – sisselöödud aknaklaasid, ukselukud lõhutud ja sisemuses vandaalitsemisjäljed“.

Uudevälja sõnul on tänu tugipunktide inspektorite tublile tööle linnapildist kadunud üle 20 romusõiduki ja oma järge ootab veel sama palju. Menetlusosakonna juhataja sõnul on romusõidukist vabanemine arvatust keerukam.

 

„Esiteks peame me veenduma, et tegemist on romuga. Iga auto ei kvalifitseeru automaatselt romu kui ta on seisnud ühel kohal pikemat aega ja tal on rehvid tühjad või aknaklaasid porised. Romuauto on sõiduk, millel puuduvad selle mehaanilised osad või kereosad või autoklaasid või rattad ja mis oma välimusega riivab linna esteetilist väljanägemist või rikub linna puhtust ja heakorda,“ selgitab Uudeväli.

 

Kui sõiduk oma väliste tunnuste põhjal kvalifitseerub romuks, siis on järgmine samm omaniku tuvastamine, temaga kontakti saamine  ja selgitustöö koos ettepanekuga auto ära viia.

 

„See on päris ajamahukas tegevus. Mõne omanikuga tuleb kümneid kordi rääkida, mõned ei võta pärast esimest kõnet enam telefoni vastu. Palju on ka omanikuta autosid – auto on ära müüdud ja uus omanik auto ümber registreerimata jätnud ja lihtsalt tänavale seisma jätnud. Sellisel juhul võetakse ühendust eelmise omanikuga ja püütakse uuele omanikule jälile jõuda,“ selgitab Uudeväli erinevaid stsenaariume.

 

„Esimene ja kõige olulisem reegel on aga see, et inimese vara on puutumatu ning ilma omaniku nõusolekuta seda teha ei saa,“ ütles Uudeväli. „Utiliseerimiseks saame romu üle anda vaid kas omaniku volitusega või juhul, kui autol omanikku tuvastada ei õnnestu“.  

 

Munitsipaalpolitsei amet paneb kõikidele sõidukiomanikele südamele, kes on osapooled ostu-müügi protsessis – palun registreerige sõiduk koheselt ümber uue omaniku nimele. See säästab palju aega ja energiat, kui teie autoga midagi juhtub. Korrakaitsjale teeb see aga töö kergemaks omaniku leidmisel ja ohuolukorrast või valesti parkimisest teavitamisel. Samuti romuautodega tegelemisel, mis risustavad linnaruumi ning võtavad ära parkimiskohti.  

 

Romusõiduk on ohtlik mitmel põhjusel:

  • Tihti on see peavarjuks kodututele ja narkomaanidele, on täis süstlaid ja prahti, seal on ihuhädasid kergendanud.  Süstlad, nakkusoht, tosooli ning bensiini leke jne – see on suur oht eriti laste tervisele, kes heameelega sellistes autodes mängivad..
  • Romud on ohtlikud kõrval asuvatele sõidukitele ja kinnisvarale – majadele, kauplustele jne
  • Romusõidukid võtavad ära parkimiskohad
  • Romud riivavad silma, on inetud ja tõmbavad ligi kahtlast seltskonda.

 

Kuidas teisaldati täna hommikul Kari tänavalt, seda näete Munitsipaalpolitsei ameti FB-st.

 view-source:https://www.facebook.com/munitsipaalpolitseiamet/