15.05.2017

Kasvukeskkonna uuenemine Tallinna Läänemere Lasteaias 2017 aasta alguses

Üsna 2017 aasta alguses oli lasteaias palju toimetamist, sest viis aiarühma said magamistuppa uued sahtelvoodid. Lisaks kavandati I vanema rühma (Põder) köögi ja tualettruumi remonti, millega võis panna punkti rühmade köökide ja tualettruumide remontimisel.

Põdra rühma tualettruum - remonditud veebr. 2017.jpgI vanem rühm oli saanud uued voodid 2016 aasta lõpus. Nende voodid erinesid teiste rühmade vooditest – neile valmistati eritellimusena kahekorruselised narivoodid juba olemasolevatesse kappidesse,Põdra rühma magamistuba - vanad voodid.JPG

kust vanad metallvoodid eemaldati.

Põdra rühma magamistuba - uued voodid  detsemb. 2016 JPG.jpg

Remont algas I vanemas rühmas 18. veebruaril ja rühma lastele pakkus remondi ajal peavarju II vanem rühm (Kits). Remondi käigus lammutati maha ebavajalikke vaheseinu, mistõttu nii köögiruum kui tualettruum muutusid avaramaks. Kööki paigaldati eritellimusel valminud uus mööbel, seinast seina tööpind, uus valamu koos segistiga ja nõudepesumasin. Tualettruum sai uue sanitaartehnika ja -keraamika, tehti ka lukustatav kapp koristusvahendite hoiustamiseks, mis rõõmustas rühma õpetaja abi. Rühma personal võis ise valida plaatide ja seinte värvi, samuti mööbli ja tööpinna tooni. Kõige krooniks said rühma õpetajad ja õpetaja abi uue riietekapi, kus hoida oma riideid ja isiklikke asju.

Märtsikuu keskpaiku võisid I vanema rühma lapsed minna taas oma rühma ruumidesse, kus oli nüüd palju mugavam ja toredam olla.

Sellega veel kasvukeskkonna parendused ei lõppenud. Kolmes rühmas, kus 2007 aastal remonditi köögiruumid, värskendati nüüd sisustust. Kõik kolm rühma said kööki seinast seina tööpinna, uue valamu koos segistiga, asjade paigutamiseks kolme sahtliga sahtliboksi ja seinale väikese riiuli.

Palju tänu lapsevanematele mõistva suhtumise eest, kui lapsed olid remondi ajal teistes rühmades, samuti rühmadele, kes majutasid remondis olevate rühmade lapsi.