23.11.2021

Kaubanduskoja tasuta veebiseminar "Ettevõtete üleminekud: hetkeülevaade Läänemere piirkonnast"

Juba teisipäeval, 23. novembril 2021 kell 10.00-11.10 Zoomis. Kas teadsite, et halvasti juhitud ettevõtete üleminekuga kaotatakse rohkem töökohti kui uute alustavate ettevõtetega luuakse? See statistika kehtib kogu Euroopa Liidu kohta. Kuigi statistika võib riikide lõikes erineda, siis mitmed 1990ndate alguses taasiseseisvunud riigid läbivad praegu ettevõtetes põlvkondade vahetust. Milline on olukord erinevates riikides ja kuidas toetavad üleminekut erinevad tugistruktuurid Eestis?

Liitu veebiseminariga ja saad:

  • ülevaate tugistruktuuridest erinevates Läänemere piirkonna riikides;
  • ülevaate ettevõtete võõrandamise tugistruktuurist Eestis.

TOIMUMISE AEG JA KOHT
23. november 2021 kell 10.00-11.10 Zoomis

PÄEVAKAVA

ESINEJAD

Dr Max Hogeforster on jurist ja Hanse-Parlamendi esimees. Hanse-Parlament on mittetulundusühing ja võrgustik, mis koosneb 55 kaubandus-, käsitöö- ja tööstuskojast ning 19 ülikoolist Läänemere piirkonnas. Hanse-Parlamendi üldine eesmärk on väikeste ja keskmise suurusega ettevõtete edendamine. Dr Hageforster on ka Läänemere Akadeemia sarja peatoimetaja ja arvukate akadeemiliste artiklite autor.


Andres Huul on pikaajalise kogemusega juht avalikus ja erasektoris, ta on Eesti Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku juhatuse liige. Võrgustik koosneb 15 maakonna arenduskeskusest ja on suurim Eesti nõustamisvõrgustik, töötajate arvuga üle 170.  Pakutakse tasuta nõustamist alustavatele ja tegutsevatele ettevõtetele, vabaühendustele, arendatakse noorte ettevõtlikkust, turismi ja viiakse ellu maakondadele olulisi projekte.


Gintarė Pauliukevičienė esindab Vytautas Magnuse ülikooli ja on projektijuhtimise ekspert. Tal on 10-aastane projektijuhtimise kogemus ja 13 edukalt ellu viidud siseriiklikku ja rahvusvahelist projekti ettevõtluse edendamise, innovaatilise äriarenduse, uuenduslike ärisiirde ja tehnoloogilise edendamise jt. valdkondades. Ta on ka rahvusvaheline ekspert, kes hindab teadusrühmade ettepanekuid, ning Vilniuse Techi doktorant ja teadur.

Registreeru seminarile Kaubanduskoja kodulehel. Seminar on tasuta.

Veebiseminar on Interreg Läänemere piirkonna programmi kaasrahastatud Inbets+ projekti lõpuüritus.