30.09.2021

Keelelinnaku avamine Tallinna Paekaare Lasteaias

Kolmapäeval, 29. septembril avati Tallinna Paekaare Lasteaia koridorides omapärane keelelinnak. Linnaku avamisel osalesid lisaks teistele külalistele ka linnapea Mihhail Kõlvart, abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Haridusameti juhataja Andres Pajula ja Lasnamäe linnaosavanem Vladimir Svet.

Esmakordselt Eestis avati lasteaia seinte vahel üks tõeline keelelinnak. Linnak koosneb erinevatest peatustest, kus lastel, õpetajatel ja lastevanematel on võimalik mänguliselt ja liikudes omandada eesti keelt.

Keelelinnaku idee autoriks on lasteaia eesti keele õpetaja Külli Remsu, kes oma mõtted keeleõppe osas edastas Ruum414 disainerile Martin Veismanile. Koostöös sündiski keelelinnak seitsme peatusega: „Naksitrallid“, „Öösorr“, „Lasnamäe“, „Klaabu kunstinäitus“, „Pahade laste paadialune!“ „Bassein“ ja „Sipsiku kunstigalerii!“. Peatuste tegelased on tuntud eesti lastekirjandusest ja igaüks neist jutustab läbi luuletuste ning piltide lastele oma loo. “Lasnamäe” peatus aga keskendub koduümbruse tundma õppimisele ja kujutab objekte, mida lapsed Lasnamäel liikudes igapäevaselt näevad ja teavad.

Pärast pidulikke avakõnesid viis eesti keele õpetaja Külli Remsu külalistele läbi keelelinnakus esimese eesti keele tegevuse. Kuna “poisid” Mihhail, Vadim, Andres, Vladimir jt tegid kõik tegevuses kenasti kaasa, siis on meie lasteaial suur lootus, et koridoridesse loodud keelelinnak toetab kõigi meie laste keeleoskust.

Pärast keelelinnakuga tutvumist oli külalistel võimalus kohtuda lasteaias 41 aastat töötava pedagoogi Meida Kaevandiga, kes tutvustas oma aabitsate kollektsiooni. Õpetaja Meida Kaevand on pikki aastaid kogunud erinevaid aabitsaid ja tema erakogus on esindatud nii  rariteetseid aabitsaid, kui ka kaasaegsed erinevates keeltes välja antud raamatud. 

Kati Tiryaki
Tallinna Paekaare Lasteaed

IMG_0298_1 (1).JPG

IMG_0082_1.JPG

IMG_0191_1.JPG

IMG_0150_1.JPG

IMG_0098_1.JPG

Uudise rubriigid: