05.10.2021

Keldrimäele rajatakse välijõusaal

Keldrimäele Imanta tänava äärde rajatakse kevadeks nüüdisaegne välijõusaal.

„Imanta tänava äärde välijõusaali rajamisega täiendatakse kevadeks olemasolevat mänguväljakut, luues lisavõimalused värskes õhus aktiivselt aega veeta ja füüsist tugevdada. Rajatava välijõusaali varustus ei jää alla isegi professionaalsetele jõusaalidele ja sobib igale vanuserühmale. Lisaks on üks treenimisvahend mõeldud spetsiaalselt erivajadustega inimestele,“ ütles Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. „Nagu öeldakse – terves kehas terve vaim. Füüsilist vormi tugevdades hoiame ka vaimset tervist.“

Välijõusaal sisustatakse kokku üheksa treeningseadmega, mis sobivad nii erinevate lihasgruppide treenimiseks kui ka üldtugevdavate võimlemisharjutuste tegemiseks. Välijõusaali vahenditel saab reguleerida raskuseid ning trenni saab läbi viia nii raskustega kui ilma. Lisaks treeningseadmete paigaldamisele, korrastatakse ala ümbrus ja istutakse juurde puid. Alale tuleb ka liigiti kogumist võimaldav prügikast.

Kesklinna valitsus kuulutas eelmisel nädalal välja hanke välijõusaali vahendite ostmiseks. Peale hanke tulemuste selgumist ja lepingu sõlmimist välijõusaali vahendite ostuks, korraldatakse ehituse ostumenetlus ehitaja leidmiseks.

Tänavu kevadel rajati Kesklinna valitsuse tellimusel mitmeotstarbeline välijõusaal ka Tuvi parki.

Uudise rubriigid: