25.03.2019

Kellukese Lasteaias viidi läbi Põhja-Tallinna laulufestival „Laululind V“

20. märtsil 2019 viidi Lasteaias Kelluke juba viiendat korda läbi Põhja-Tallinna lasteaedade koostööprojekt – laulufestival „Laululind“.

Muusikaprojekti eesmärk on anda esinemisvõimalus musikaalselt andekate laste kõrval ka vähem andekatele, kuid muusikat väga armastavatele lastele. Samuti tutvustada laulude, mõistatuste ja heliplaadilt kostuvate lindude laulu kaudu Eestimaal pesitsevaid linde.

Festivalist võttis osa 14 lasteaeda: Kelluke, Kolde, Pääsupesa, Pelguranna, Kopli, Mudila, Kalamaja, Kajakas, Päikene, Taime, Maasikas, Ojake, Mesipuu ja Sitsi.

Kõikide lasteaedade lapsed esitasid ühe laulu teemal „Kevad ja linnud“. Repertuaar sai mitmekülgne. Laulude ilmestamiseks kasutasid muusikaõpetajad kombi kellasid ja linnupille. Laulude saateks mängisid nad klaverit, lõõtspilli ja ukulelet, kasutati ka fonogramme. Paljudel laululastel olid toredad kostüümid ja kostüümielemendid.

Koos lauldi laulufestivali nimilaulu „Laululind“ (A. Röömel) ja laulu „Kes on täna meiega?“. Tuju aitas hoida Harakas (Lasteaed Kelluke muusikaõpetaja Aina Roos), kes lõbustas lapsi toredate lugude ja mõistatustega ning õpetas vahvaid muusikalisi mänge.

Laulufestivali õhkkond oli sõbralik ning andis lastele rohkelt positiivseid emotsioone ja esinemisjulgust. Muusikaprojekt aitas luua ja tugevdada lasteaedade vahelisi sõprussidemeid ja elavdada koolieelsete lasteasutuste muusikaelu.

Laulufestivali lõppedes tänas Lasteaed Kelluke direktor Tamara Borsuk lapsi ja muusikaõpetajaid tänukirjade ning kõik said mälestuseks helkur-öökulli.

Muusikaprojekti juht oli Lasteaia Kelluke muusikaõpetaja Aina Roos.

Eelnevad festivalid toimusid 2008, 2011, 2013, 2016.

 

Tamara Borsuk, Lasteaia Kelluke direktor

Toimetas Leini Jürisaar

Uudise rubriigid: