13.01.2022

Kellukese lasteaed sai nurgakivi

Tallinnas Kalamajas valmib sügisel Kellukese lasteaia (Uus-Kalamaja 6) uus, miljööväärtuslikku piirkonda sobiv hoone, kus kohti on 270 lapsele. Täna, 13. jaanuaril asetati lasteaiahoonele nurgakivi.

Nurgakivi asetasid abilinnapea Vadim Belobrovtsev, Põhja-Tallinna vanem Manueal Pihlap, lasteaia direktor Tamara Borsuk ja Mapri Ehitus tegevjuht Tarmo Roos. Ajakapslisse pandi tänane ajaleht Postimees, lasteaia ehitusplaanid ja mõned euromündid, lasteaed omalt poolt lisas head soovid tuleviku põlvkonnale ja laste joonistatud pildi.

„Kiiresti arenevasse Kalamaja asumisse on lisandumas üha rohkem noori ja lastega peresid, mis seab kõrgeid nõudmisi ka lasteaiateenusele. Kellukese lasteaia vana maja oli nii kvaliteedis kui ka kvantiteedis ajale jalgu jäänud, mistõttu oli kõige otstarbekam see lammutada. Asemele on kerkimas uus hoone, kus juba algusest peale on arvestatud nii lasteaia kui ka piirkonna vajadustega,“ rääkis Vadim Belobrovtsev.  

Kalamaja arhitektuuriga harmoneeruv uus maja on rühmade kaupa jagatud mitmeks kaldkatusega osaks, millest igaüks on ise värvi. Katusele paigaldatakse päikesepaneelid ja välja ehitatakse tõhus ventilatsioonisüsteem. Majja tulevad lift ja tänapäevane köök, samuti kabinetid töötajatele.

Kõige olulisem on Belobrovtsevi sõnul siiski see, et lastele on tagatud arendav, hubane ja turvaline keskkond. „Hoones on suured ja avarad rühmaruumid, kuhu pääseb ka otse õuest, ühendatav spordi- ja muusikasaal ning huviklass. Fuajeesse on planeeritud suur näituste- ja mänguala, kuhu läbipaistev katus lisab valgust ja avarust. Lasteaia hoovi rajatakse liiklusõppe linnak, õuesõppe paviljonid, õppeaed ja kasvuhoone. Luuakse ka mitmeid õues sportimise ja mängimise võimalusi,“ ütles Belobrovtsev.

„Mapri Ehitus ehitab Kalamajja kaasaegse, täiesti uudse ja ümbruskonnaga hästi haakuva hoone. Lasteaiale nurgakivi pannes ei kujuta küll veel täpselt ette, milline see tuleb. Kuid ma usun, et siinsed õpetajad ja lapsed saavad täiesti uue lasteaiakogemuse ning olen kindel, et ka lastevanemad jäävad rahule kõigega, mis siia tuleb,“ lisas Mapri Ehituse tegevjuht Tarmo Roos.

Lasteaia Kelluke tööde tellija on Tallinna Linnavaraamet, hoone projekteeris Nord Projekt ja seda ehitab Mapri Ehitus. Omanikujärelevalvet teeb P.P. Ehitusjärelevalve. Tööde kogumaksumus on 8,17 miljonit eurot. Hoone avatakse eeldatavasti oktoobris 2022.

   

Uudise rubriigid: