26.01.2016

Kelmiküla lasteaed suhtleb aktiivselt sõpradega Norrast

Eesti ja Norra lasteaedade sõprussuhted on viinud koostööni Norra Kuningriigi suursaatkonnaga, kes on nüüd oodatud külaliseks ka Tallinna Kelmiküla Lasteaias.

Kelmiküla lasteaia koostööpartneriks on juba aastast 2010 Lillehammeris asuv Engesvea FUS Barnehage (lasteaed). Koos on tehtud koostööprojekte nii laste kui ka töötajatega. Lapsed on osalenud kaheaastases ühisprojektis „Loodus kunstis ja kunst looduses“. Vastastikku on vahetatud „võlupakke”, mille sisu valmistasid lähtuvalt projekti teemast lapsed ise. 2014. aastal vahetasid lasteaiad nädalaks ka oma õpetajaid ja seda ikka parima kogemuse saamiseks.

18.-22. jaanuaril 2016 korraldas Tallinna Kelmiküla Lasteaed Norra-teemalise nädala. Lapsed said palju uusi teadmisi Norra loodusest, ajaloost ja muistenditest. Üheskoos meisterdati lippe, viikingite peakatteid ja kuningakroone ning joonistati trolle ja põhjapõtru (kes on Norra rahvusloom).

Kuna Norra külalised on Kelmikülas väga sagedased, otsustas lasteaed osta omale Norra lipu, mida tähtsatel päevadel heisata. Üheks neist oli 21. jaanuar, kui lasteaeda külastasid Norra Kuningriigi suursaatkonna töötajad Ellen Aabø, Mette C. Risom Olsen ja Kristin Skolt.

Külalistele esineti ja tutvustati oma lasteaeda. Koos käidi õues ja vesteldi tehtud ja planeeritavast koostööst. Lapsed olid toimuvast rõõmsalt elevil. Tõsi, nii mõnigi laps küsis, et kuhu siis trollid jäid? Pidavat neid ju arvukalt Norra mägedes elama.

Tore on, et Norra saatkond võttis ühendust ka lasteaia sõpradega Lillehammerist ning tundis huvi nende tegemiste vastu ja tunnustas neid (vt lisa).

Norra kuningas, Harald V, kes hiljuti tähistas oma 25 valitsemisaasta möödumist ning kellel on 21. veebruaril sünnipäev, saab Kelmikülast sel aastal mitu õnnitluskaarti. Lasteaia iga rühma poolt on valminud sünnipäevakaardid, mis kohe-kohe kuningalossi poole teele saadetakse, et need ikka õigeaegselt kohale jõuaksid. 

Norra nädal sai selleks korraks läbi, kuid koostöö jätkub. Juba Eesti Vabariigi aastapäeval tulevad külalised tagasi, et osaleda laste valmistatud suupistetega tähtsal aktusel. Ka maikuus, kui toimuvad Kelmiküla ja Engesvea lasteaia olümpiamängud Tallinnas, on Kelmiküla lasteaia uued sõbrad Norra saatkonnast teretulnud. Ehk seekord ka võistlema? 

 

Allikas: Riina Läll, Tallinna Kelmiküla Lasteaia direktor

 

Uudise rubriigid: