28.09.2021

Keskkonnahariduslikud programmid Tallinna lasteaedadele 2021/2022

Tallinna lasteaedade lapsed saavad osaleda keskkonnahariduslikes õppeprogrammides erinevates keskkonna- ja loodushariduskeskustes. Projekti kaudu suurenevad laste teadmised keskkonnahoiustja tõuseb üleüldine keskkonnateadlikus. Samuti võimaldab projekt õpilastel õppida vahetu kogemuse kaudu looduses ja muuseumiruumides, kus on nende valitud õppetegvuse jaoks loodud septsiaalne keskkond.

14. septembril toimus Lennusadamas tund "Elu Läänemerel".  
Osales  Sitsi lasteaia rühm „Moooniõied“. Lapsed said Läänemere ja selle elanike kohta palju huvitavat teada. Tutvusid seestpoolt muuseumi ühe põhieksponaadiga, tõelise allveelaevaga „Lembit“, vesilennukiga „Short184“.  "Lendasid" ja "ujusid" simulaatoril. Oli väga põnev! Pilte leiad SIIN.

20. septembril osales Energia avastuskeskuses Sitsi lasteaia rühm “Mooniõied” KIK projekti toetaga. Muuseumitunnid toimuvad projekti LEHOLA KHK ja haridusministeeriumi raames tasuta.  Lapsed vaatasid erinevaid elektriga seotud katseid.  Kui oluline on mõista, milleks elektrit vaja on.  Nüüd on meie lapsed õppinud elektri kohta palju huvitavat. Pilte leiad SIIN.

23. septembril osales Sitsi Lasteaia Sinilille rühm Nõmme Loodusmaja õppeprogrammis „Mäe all ja mäe peal“, mille rahastajaks on SA Keskkonnainvesteeringute keskus ja koordinaatoriks Tallinna Haridusamet. Tänu toredale projektile lapsed tutvusid Nõmme-Mustamäe maastikukaitseala näitel erinevate maastike ja puude-põõsastega, mille poolest need eristuvad mäe all ja mäe peal. Muidugi nautisid ka imelise pargi sügist.

Uudise rubriigid: