23.04.2018

Keskkonnanädal Jänkukeste rühmas

Ajavahemikul 16.04-20.04.18. oli Jänkukeste rühmal põnevaid tegevusi täis kevade ja keskkonnateemaline nädal.

Esmaspäeval, 16.aprillil käisid Jänkukesed tervisenädala raames GPS-kunsti saatel matkamas ümber Õismäe tiigi. Retk algas lasteaia hoovialalt, kus tutvusime lasteaia kaardiga. Sealt edasi viis tee meid liikluslinnakule. Vaatasime, kus on sõidutee ning kõnnitee, ja proovisime teed ohutult ülekäigurajalt ületada.

Oma teekonnal ümber tiigi kohtasime erinevaid linde (varblased, tuvid, varesed, kajakad, pardid, luik) ning vaatasime erinevaid puid (mänd, kuusk, kask) ning nende iseärasusi Lapsed olid väga kurvad, et nägime oma teel nii palju maas vedelevat prügi, ning et ka lindudel tiigis on prügi sees paha olla. Arutasime lastega teemal, kas prügi maha visata on ilus ja kuhu prügi tuleks panna. Teel märkasid lapsed ka mitut prügikasti, kuhu hoolimatud inimesed prügi oleksid võinud panna.

Veel tekitas lastes suurt elevust tiigi ääres toimuv ehitus. On ju lõbus näha, et ohutuse tagamiseks kannavad ka täiskasvanud mehed meiega sarnaseid veste.

Lasteaeda tagasi jõudes suundusime oma rühmapuu (mägimänni) juurde, et teha ühispilt ning mängida üks tore liikumismäng. Vahva oli teekonna lõpus avastada, et toredat matka jääb meenutama endomondo rakendusega salvestatud jänest meenutav pilt.

Teisipäeval, 17.aprillil käisime pärast õhtuoote söömist õppeaasta meediakasvatuse eesmärki silmas pidades külas Pokude rühmas. Vaatasime koos paar lühikest multifilmi. Laste vaieldamatuks lemmikuks oli Jänku Juss, kes kohtus ringi rännates erinevate loomadega.

Kolmapäeval, 18.aprillil vaatasime ka rühmas õppetegevuse raames telekat. Antud telekas küll oli papist, ent lugu jänes Hopsist, kes ootas kevadet, oli sellegipoolest vaatajate meelest väärt meelelahutus.

Ka kolmapäeval saime tervist edendada õpetaja Anneliga liikumistegevuses. Korvpall oli laste seas väga menukas. Samuti sai sõita nii auto kui ka hobusega.

Neljapäeval, 19.aprillil oli aeg nautida tõelisi veemõnusid ning ujumistegevuses sai sulistada terve rühm.

Reedel 20.aprillil  vaatasime koos lastega eelmisel nädalal külvatud taimi ning uurisime kui pikaks nad juba on kasvanud.

Põnevaid tegevusi toimub iga päev aga nii palju, et kõike üles pildistada ja kirjutada lihtsalt ei jõuaks. Parim viis info hankimiseks on vestelda oma lapse ja rühmaõpetajaga iga päev.

Pildigalerii asub siin.

#ecoschools#GlobalGoals​, #globalactiondays