03.04.2018

Keskkriminaalpolitsei pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi ASi töötajat

Täna hommikul saabus Tallinna Linnatranspordi ASi bussiparki keskkriminaalpolitsei, kes pidas kinni neli Tallinna Linnatranspordi ASi töötajat.

Praegu viibib keskkriminaalpolitsei bussipargis ja tegeleb menetlustoimingutega. Teadaolevalt puudutavad menetlustoimingud peamiselt kasutatud busside hankeid mitme aasta jooksul.

Hetkel on kinni peetud juhatuse liige Alar Urm, bussiliiklusteenistuse direktor Andres Herkel, bussiremonditöökodade juht Hannes Erbsen ning bussiremonditöökodade asejuht Jaanus Vink.

Tallinna Linnatranspordi ASi juhatuse esimees Enno Tamm toonitas, et mitte kedagi ei tohiks enne kohtuotsust, ammugi enne asjaolude selgimist süüdi mõista. Samas mainis ta, et Tallinna Linnatranspordi ASi siseaudititest on eelnevalt tulnud välja mitmeid ebakorrapärasusi, mis on tekitanud küsimusi. Paraku puudub sisekontrolli käigus õigus ja võimalus teostada menetlustoiminguid.

Tamm osutas, et sisekontrolli tulemuste põhjal jõudis juhatus 28. märtsil järeldusele, et Jaanus Vink tuleb ametist vabastada. „Sündmused on aga meist ette jõudnud. Nüüd on meie järgmisteks sammudeks Vingi ametist vabastamine ja ülejäänute teenistussuhte peatamine kuni asjaolude selgumiseni,“ ütles Tamm.

„Selline olukord on väga ebameeldiv ja Tallinna Linnatranspordi ASi jaoks on iga selline kahtlusevari kurvastav,“ kommenteeris Tamm. „Teeme oma parima, et seista usalduse ja oma hea nime eest.“ 

Täiendavaid kommentaare olemasolevate võimaluste piires annab Enno Tamm homsel Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil.