23.01.2018

Kesklinlasel täitus 100 eluaastat

Kesklinna elanik Vladimir Funk tähistab 24. jaanuaril 100. sünnipäeva; juubilari käisid õnnitlemas linnaosajuhid.

Suurepärase mäluga Vladimir Funk jutustas külalistele põnevaid üksikasju oma pikast eluteest. Ta sündis täpselt üks kuu enne Eesti Vabariiki, kuid Abhaasias Ülem-Linda külas, kuhu tema Saaremaalt pärit vanavanemad asusid elama 19. sajandi lõpupoole. 22aastase noormehena sattus ta II maailmasõtta, sai haavata, kuid tegi läbi pika sõjatee Moskva alt Berliini. „Tahtsin ka Riigipäeva hoone seinale oma nime kirjutada, aga seal polnud enam ruumi,“ meenutas vanahärra.

Pärast sõda töötas Vladimir Funk Leningradi oblastis Obiškovo algkoolis õpetaja ja koolijuhina. 1952. aasta alguses asus ta elama Tallinnasse. Tema järeltulijatest elab siin ka üks lapselaps, kaks lapselapselast ning samuti üks neljanda põlve järeltulija.  

Kesklinna vanemalt Vladimir Svetilt õnnitlusi vastu võttes kinnitas juubilar, et laias maailmas toimuv huvitab teda siiani ja seetõttu vaatab ta igal õhtul teleuudiseid. Hea tervise ja erksa huvi ilmaelu vastu on vanahärra säilitanud oma sõnul tänu toitumis- ja unerežiimile. „Söön alati enne pearooga puuvilju või marju ja õhtul ei söö enam midagi peale mõne viinamarja. Õhtune toit ei ole kasulik. Magama lähen vara ja ärkan samuti vara,“ vahendas Vladimir Funk oma pikaealisuse retsepti.

 

Pildil: Vladimir Funk koos lapselaps Irina ja lapselapselaps Romaniga.