08.03.2017

Kesklinn algatas uue positiivse programmi ideekorje

Tallinna positiivne programm aastateks 2014–2018 on Kesklinna osas valdavalt täidetud ja võib alustada uute ideede kogumisega, tõdeb linnaosa vanem.

„2013. aastal linlastelt kogutud ettepanekute elluviimine on kolme aasta jooksul kulgenud väga tulemuslikult, nii et käivitasime juba ideekorje uue programmi kokkupanemiseks,“ märkis Kesklinna vanem Taavi Pukk Tallinna positiivse programmi täitmist kokku võttes.

Linnavolikogu aseesimees Lauri Laats tunnustas: „Kõigile linlastele on hea uudis, et suurem osa nende ideedest on 2014.–2018. aasta programmist juba ellu viidud ja võib algatada uue programmi koostamise. Sümboolne on sellega alustada just Kesklinna piirkonnas.“ 

Tallinna kesklinnas on viimase kolme aasta jooksul uuenenud trammiliiklus koos trammiteede rekonstrueerimise ja uute trammide soetamisega; põhjaliku muutuse on läbinud mitmed suured tänavad, nagu näiteks Weizenbergi, Juhkentali ja Tehnika tänav; Hopneri majast on kujunenud kultuurikeskus; jõudsalt on edenenud heakord koos rohealade ja istepinkide lisandumisega linnaruumi; põhjalikult on uuendatud tänavavalgustust ja veel palju muud. 

„Mõistagi on asju, mille tegemiseks tuleb veel pingutada,“ tõdes Pukk. „Kesklinlased ootavad näiteks rohkem kergliiklusteid, mis võimaldaks ohutult liigelda jalakäijatel ja jalgratturitel. Samamoodi võiks rohkem olla rohelust ja puhtust. Mõistagi on kesklinlaste südameasjaks ka teede ja tänavate remont, millele ongi Tallinn hakanud viimastel aastatel suurt tähelepanu pöörama.“ 

Tallinna uue positiivse programmi kokkupanemiseks alustas Kesklinna valitsus märtsis ideekorjet projektiga „Värske juhtimine Kesklinnas“. Et linlastel oleks hõlpsam oma ettepanekuid ja probleeme edastada, töötab linnaosa valitsus järgneva poolteise kuu vältel reedeti mõne tunni rahvarohketes kohtades avatud vabaõhukontoris. Eeloleval reedel kogutakse ideid ja pakutakse linnaosavalitsuse teenuseid Tammsaare pargis. 

Kesklinna vanema sõnul on näidanud nii elanike rahulolu-uuringud kui ka eelmine ideekorje, et kesklinlased on uhked oma linnaosa üle, aga nad on ka Tallinna elanike seas kõige nõudlikumad. „Seetõttu on ka põhjust loota rohkete väärt ideede kogumisele, et koostada aastateks 2018–2022 veel sisukam tegevusprogramm,“ märkis Pukk. 

Ettepanekud, aga ka küsimused saab tööpäevadel jätta spetsiaalsetesse kirjakastidesse, mis paiknevad alates homsest Kesklinna valitsuses Nunne tn 18 ja samuti kõigis linnaosa asutustes: rahvastikuregistri ja sotsiaalhoolekande osakonnas Pärnu mnt 9, Rahvarinde muuseumis (Vabaduse väljak 9), sotsiaalkeskuses (Liivalaia tn 32), Hopneri majas (Raekoja plats 18), noortekeskuses ja Raua saunas (Raua tn 23).  

„Uue programmi koostamisel ootame tõhusat sisendit asumiseltsidelt, teistelt vabaühendustelt ja kõigilt Kesklinna elanikelt, kes tahavad oma linnaosa arengus kaasa rääkida. Iga arvamus loeb!“ kutsub linnaosa vanem üles tegema ettepanekuid Tallinna uue positiivse programmi sisustamiseks.