05.04.2021

Kesklinna 20 korteriühistut saab linna toel ilusa hoovi

Tallinna eelarvest rahastatav projekt “Hoovid korda” annab sel aastal Kesklinna 20 korteriühistule võimaluse oma elamu õuealal vajalikke korrastustöid või rajatisi teha.

„Tähtajaks saabus meie linnaosa korteriühistutelt hooviala korrastustöödele toetuse saamiseks 42 taotlust, millest 27 vastas tingimustele ning pääses järgmisse vooru. Lõpuks tunnistas taotlusi hinnanud komisjon projekti „Hoovid korda“ kriteeriumide alusel toetamise vääriliseks 20 korteriühistu taotluse. Seda on rohkem kui kahel eelnenud aastal ning toetus lubab paljude elamute õuealad ilusamaks ja turvalisemaks muuta,“ selgitas Kesklinna vanem Monika Haukanõmm. 

Taotluste hindamisel lähtuti järgmistest põhikriteeriumidest: linnaruumi üldilme parandamine ja atraktiivsus, hoovi terviklahendus, turvalisus, omafinantseeringu suurus. Korteriühistud küsisid toetust peamiselt hooviala katendi parendamiseks (sillutise paigaldamiseks), piirdeaedade uuendamiseks, prügimaja rajamiseks, jäätmete süvamahutite ja rattamaja paigaldamiseks ning valgustuse uuendamiseks. 

Tallinnas toetatakse korteriühistuid oma elukeskkonna parandamisel juba 15 aastat järjest. Projekt “Hoovid korda” on suunatud just korterelamute õuealade korrastamisele ja turvalisuse suurendamisele. Linn hüvitab tööde maksumusest kuni 70%, mis võib ulatuda 16 000 euroni kalendriaastas. Et ühe hoovi kohta võib toetust saada kokku kuni 40 000 eurot, on võimalik esitada taotlus mitmel aastal. 

2020. aastal vastas Kesklinnas projekti tingimustele ja sai õueala korrastamiseks toetust 18 korteriühistut ning aasta varem 19 korteriühistut. Tänavu on Kesklinna toetuste kogusumma ligi 160 000 eurot.

Uudise rubriigid: