02.06.2021

Kesklinna asumites toimuvad jalutuskäigud giidiga

Tallinna kesklinna valitsus kutsub giidiga jalutuskäikudele eriilmeliste asumite ajalooga tutvuma. Jalutuskäigud toimuvad alates sellest laupäevast, 5. juunist.

 „Kesklinna linnaosas on 21 erinäolist ja huvitava ajalooga asumit, mõnda neist tutvustame laupäevastel tasuta jalutuskäikudel giidiga. Need toimuvad eraldi nii eesti kui ka vene keeles. Esimesel jalatuskäigul keskendume Uue Maailma asumile, järgmisena ootab huvilisi ees Tatari ja seejärel Raua asum,“ rääkis Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

Umbes tunnipikkused jalutuskäigud toimuvad juunikuu kolmel laupäeval. Jalutuskäikude juhtideks on kogenud giidid Krista Heinpalu (eesti keeles) ja Eduard Kohlhof (vene keeles). Eestikeelsed jalutuskäigud algavad kell 12.00 ning tund aega hiljem alustatakse sealtsamast venekeelse jalutuskäiguga. Kavas on tutvustada asumite kujunemislugu ja olulisemaid maamärke.

Praeguses keerulises olukorras pöörame erilist tähelepanu viiruse leviku ennetamisele ning rakendame tervisekaitsemeetmeid - tagame võimaluse käed enne linnamatka desinfitseerida ning jalutuskäik toimub kontaktivabalt, järgides hajutatuse printsiipi. Haigustunnuste korral palume üritusel mitte osaleda.

Eestikeelsete jalutuskäikude kava:

5. juunil kell 12 Uus Maailm (kohtumine superministeeriumi ees oleval platsil, Suur-Ameerika 1)
12. juunil kell 12 Tatari tn  (kohtumine Tatari tn 1 lähedal)
19. juunil kell 12 Raua asum (kohtumine Narva mnt 36 lähedal)

 

Uudise rubriigid: