18.01.2018

Kesklinna ja Kristiine jõulukuuskedest süttib Talvetuli

Kesklinna ja Kristiine linnaosa korraldavad 28. jaanuaril ühise jõulukuuskede põletamise show nimega Talvetuli.

„Pühapäeva, 28. jaanuari õhtul kell 18 süütame Suur- ja Väike-Ameerika tänava vahelisel lastestaadionil superministeeriumi taga uhked tuleskulptuurid. Need valmistatakse kesklinnas ja Kristiine linnaosas kogutud vanadest jõulukuuskedest. Pidu on tasuta ja kogu perele ning lisaks silmale pakub see midagi ka kuulmis- ja maitsmismeeltele,“ ütles Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Pealkirja Talvetuli kandvaks sündmuseks rajatakse kompositsioon, mis viitab nii Eesti Vabariigi 100. aastapäevale kui ka mõlema linnaosa jaoks olulisele südame kujundile. Tuleskulptuuride ettevalmistamisel saab MTÜ Valgusfestival abi kaitseliitlastelt.

Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe lisas, et kahe linnaosa koostöö tulemusena on oodata suurejoonelist ja visuaalselt põnevat vaatemängu. „Jõulukuuselõkkest on kujunenud tore traditsioon, mis toob kokku eri eas ja põlvkondadest inimesi. Kutsun linlasi üles jätma sel õhtul auto koju ja tulema üritusele jalgsi või ühistranspordiga, et asumis ei tekiks ummikuid ja üritus sujuks,“ soovitas Riibe.

Tema sõnul sündmuse eesmärk edendada ka keskkonnateadlikku ja -säästlikku käitumist. „Järgides keskkonnasõbralikku mõtteviisi ei püstitanud me linnaosa avalikku ruumi metsast raiutud jõulupuid, vaid ehtisime ainult ehtsaid ja kasvavaid puid. Et hoida oma elukeskkond puhas ja korras, aitame elanikel ka vanad jõulukuused ära anda selleks paigaldatud kogumiskonteineritesse.“

Kristiine linnaosas saab jõulupuid viia 19. jaanuarini Välja tn 8 maja taga asuvasse konteinerisse. Energia, Elektroni, Alajaama, Järve ja Seebi tänava elanikele on korraldatud lähipiirkonnas vastavalt märgistatud kogumiskohad.

Kesklinnas kogutakse jõulupuid kuni 26. jaanuarini viies kohas: Nautica keskuse parklas Ahtri tn 9; platsil Imanta, Liivalaia ja Juhkentali tn ristmikul; Pärnu mnt viadukti alusel platsil; Vesivärava kohviku ja Kadrioru staadioni vahelisel parkimisalal; Väike-Rannavärava 6 parklas. Jõulukuuski võtavad tasuta vastu ka Tallinna jäätmejaamad.

PILDIL: Kesklinna vanem Vladimir Svet ja tema kolleeg Jaanus Riibe Kristiine linnaosast viisid oma jõulukuused Nautica parkla konteinerisse.