21.06.2019

Kesklinna jaanipeolt saab trammiga koju

Kesklinna jaanipidu 23. juunil Skåne bastioni staadionil (Suur Rannavärav 1) algab kell 18 ja lõpeb öösel kell 1, misjärel saab Linnahalli peatusest sõita trammiga nii Kadrioru, Uue Maailma, Kopli kui Lasnamäe suunas.

„Kuna sel aastal toimub Kalevi staadionil tantsupidu ja staadion ise läbib uuenduskuuri, siis korraldame oma traditsioonilise jaanipeo Skåne bastioni taga staadionil. See asub päris vanalinna serval, kust südalinna elanike kodu jääb jalutuskäigu kaugusele. Kuid kindlasti on peol ka kaugemate piirkondade elanikke, kes soovivad kasutada ühistransporti. Neile on meil rõõmustav teade: trammiliiklust pikendatakse nii, et ka pärast Kesklinna jaanipeo lõppu saab Linnahalli peatusest sõita erinevates suundades,“ rääkis Kesklinna vanem Vladimir Svet.  

Linnahalli peatusest väljub viimane tramm nr 1 Kadrioru suunal kell 1.15 ning tramm nr 2 Lasnamäele kell 1 ja kell 1.30. Kopli suunal läheb viimane tramm samuti kella 1 paiku. Lisaks on võimalik pärast kella 1 sõita südalinnas ümberistumisega depoosse suunduva trammiga Vineeri peatuseni.

Väljumised algpeatusest:
Kopli - Kadriorg 0:15, 1:00
Kadriorg - Kopli 0:07, 0:42
Kopli - Suur-Paala 0:30, 0:45, 1:15
Suur-Paala - Kopli 1:15
Kadriorg - Vineeri 1:27
Suur-Paala - Vineeri 1:07, 1:23, 1:52 

Linnahalli peatusest väljub tramm nr 1 Kadrioru suunal kell 0:30, 1:15;
tramm nr 2 Suur-Paala suunal kell 0:45, 1:00, 1:30.

Kesklinna jaanipeoks avatakse staadioniväravad kell 18 ja suurejooneline tasuta kontsert algab kell 19. Peokavas leidub igaühele midagi: lavale tulevad esinemise järjekorras vanema publiku lemmikud Boris Lehtlaan ja Are Jaama, noorte lemmik Öed, populaarsust koguv Moskva bänd Undervud ning peole paneb punkti Tanel Padar oma bändiga. Lisaks saab nautida haaravat tulešõud, lastealal jagub mitmesugust huvikohast tegevust kõige väiksematele ning terve hulk toitlustajaid pakub head-paremat. 

Jaanilõke Skåne bastioni staadionil süüdatakse kella 23 paiku enne Tanel Padari esinemist. Pidu kestab kella üheni öösel. 

„Palume võtta arvesse, et jaanipidu on kogu perele mõeldud sündmus, kuhu kaasavõetud alkoholiga ning purjus inimesi sisse ei lasta. Kõik vajalik meelelahutuseks on kohapeal saadaval,“ rõhutas Svet. 

Kaardile on märgitud jaanipeo toimumiskoht